29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

27.08.2020

До Новоукраїнської міської ради надходять звернення від жителів громади щодо пилових хмар, які створюються під час роботи кар’єрів. Це питання було розглянуто на черговому  пленарному засіданні 63-ї сесії Новоукраїнської міської ради. За ініціативи міського голови, створено комісію з вивчення дотримання санітарно-екологічних норм роботи карʹєрів, оскільки жителі прилеглих територій регулярно потерпають від скаржаться на можливий вплив діяльності зазначених об’єктів на здоров’я та навколишнє середовище.

20 серпня 2020 року відбулася зустріч міського голови з керівництвом ТОВ "Єврощебінь" та ТОВ "Бантишівський щебінь". Під час зустрічі було обговорено питання виникнення пилових хмар під час роботи кар’єрів. Керівники зазначених підприємств розповіли про роботи, під час яких можуть виникати такі явища. Цьогорічні погодні умови, а саме висока температура влітку та  відсутність дощів, також є чинниками пилоутворення під час промислових вибухів. Також вони зазначили, що встановлення зрошувальних систем не може повністю вирішити проблемне питання, а зрошення при виробництві та погрузці продукції лише частково зменшує кількість мікрочастинок у повітрі. При обговоренні прийнято рішення про виїзд на підприємства для вивчення даної ситуації. На початку вересня заплановано зустріч керівництва міської ради з керівниками підприємств на самому виробництві для вивчення ситуації більш детально та напрацювання заходів, які дадуть змогу зменшити пилові хмари.