«Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять»

17.02.2020

15 лютого, в день, коли за народним календарем святкується Стрітення і говорять, що зима зустрічається з весною, ми щороку відзначаємо  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам'ятну дату було встановлено 14 років тому, згідно з указом (№180/2004 від 11 лютого 2004 року) президента України Леоніда Кучми, і вона є щорічною.  Її обрали не випадково. Саме цього дня відзначали річницю завершення виведення радянських військ із Афганістану. Адже саме 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь ще  у 24 локальних  війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони також виконували, так званий, "інтернаціональний" обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.

Саме  цього дня, 15 лютого,  в приміщенні Новоукраїнської районної ради за участі керівництва міста та району, воїнів-інтернаціоналістів, громадськості відбулися заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Афганістану.

«Нам одинаково боляче, коли Україна втрачає своїх найкращих синів чи в Афганській, чи іншій війні, і біль матерів, чиї сини так і не повернулись додому – однаковий» - зазначив Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний. Голова Новоукраїнської РДА Віталій Пастушенко зауважив, що кожен з присутніх в залі залишив на тій війні частинку своєї душі. При цьому голова районної ради Валерій Савенко підкреслив, що згадуючи ті події, варто пам’ятати ветеранів війни в Афганістані, які маючи бойовий досвід, були серед тих, хто дав відсіч російській агресії у 2014 році, стали учасниками волонтерського руху, досі воюють на передовій

Також посадовці  вручили  воїнам-інтернаціоналістам грамоти. Грамоти Новоукраїнської міської ради вручено Олегу Анастасєву, Анатолію Деревянко, Василю Римаренко, Сергію Сержанту. Спільними грамотами Новоукраїнської районної державної адміністрації та Новоукраїнської районної ради нагороджено: Миколу Берендю, Петра Галамаздіна, Юрія Драгана, Петра Шибанова, Анатолія Шияна.

Голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану Геннадій Рева вручив медалі «За відвагу» І ступеня - Василю Рацулу та медаль «За відвагу» ІІ ступеня - Олегу Анастасьєву.

Своєрідним вшануванням пам'яті загиблих стала пісня у виконанні Павла Олійника «Чорний тюльпан», впродовж якої усі присутні стояли схиливши голови перед мужністю нині живих та в пам'ять  загиблих. Також музичні номери відповідної тематики прозвучали і з уст Олександра Кожухаря та Наталії Білухи.

По закінченню урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

Вшановуючи тих, хто й нині залишається зразком справжньої мужності, братерства та самовідданості, ми зберігаємо  пам’ять про події тих роківбезповоротні втрати, страшне горе матерів, дружин і дітей.

Минули десятиліття, але ті, хто пройшов горнило афганської війни назавжди залишили там частинку себе і прийшли звідти з новим баченням справедливості і честі…