Combined Shape

Бюджетна сесія для громадян

03.01.2020

У приміщенні Новоукраїнської міської ради за участі міського голови Олександра Корінного, депутатів та представників молодіжної ради, громадської ради, ГО «В єднанні сила», Парламента дітей та молоді Новоукраїської ОТГ відбулася п’ятдесят четверта сесія восьмого скликання.

Ідея долучати представників учнівського самоврядування до проведення сесій виникла у міського голови Олександра Корінного після проведення І дитячої сесії, що відбулася в рамках глобальної акції UNISEF, присвяченої Всесвітньому дню дитини. Олександр Олександрович зазначав, що для Новоукраїнської ОТГ дуже важливо аби діти та молодь були активними та мали змогу долучатися до змін у громаді.

Активісти були присутні не лише на сесії, а й  на бюджетній комісії, що дуже важливо, адже таким чином вони змогли побачити як саме затверджують бюджет та як працюють органи місцевого самоврядування вцілому.

«Приємно, що в нас більшає кількість громадських організацій, ініціативних груп, представники яких мають бажання спостерігати за роботою депутатів та всією процедурою проведення сесій, зокрема, питань, які стосуються їх цільової аудиторії» - зазначив міський голова.

На сесії було розглянуто ряд важливих питань, зокрема: фінансових, соціально-економічного та культурного розвитку, освітніх, земельних, житлово-комунального господарства та інші.

Основним блоком питань, які розглядалися на п’ятдесят четвертій сесії, стали фінансові, адже саме вони стосуються усіх сфер життя громади. Начальник фінансового управління Новоукраїнської міської ради Антоніна Петрівна Колпак проінформувала присутніх про бюджет Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, прогноз на 2020-2022 роки, про впорядкування умов оплати праці наступного року, про затвердження кошторису видатків фонду охорони навколишнього середовища. Фахівчиня з фінансових питань зазначила, що прожитковий мінімум у наступному році становитиме 2102 грн, у 2021-му – зросте до 2270 грн. Мінімальна заробітна плата у 2020-му році становитиме 4723 грн, у 2021-му – 5003 грн.

Антоніна Петрівна повідомила, що доходи 2019 р. становлять 157158612 грн, видатки – 168747610 грн. Доходи ж 2020 року зменшаться, прогнозовано отримати 145175912 грн., а у 2021-му бюджетному році доходи становитимуть 144665205 грн. Начальник фінансового управління також зазначила, що вже з наступного року прогноз бюджету треба буде робити не на два роки, а на три, що дасть змогу спрогнозувати економічну ситуацію далеко наперед.

Міський голова Олександр Корінний подякував депутатам за плідну працю протягом року, за активне обговорення та включення пропозицій до бюджету, що подавалися жителями громади, а також за прийняття бюджету на наступний рік. Користуючись нагодою, Олександр Олександрович урочисто вручив Почесну грамоту Новоукраїнської міської ради вручили Ірині Рублі (члену виконавчого комітету, керівнику школи танцю "Натхнення"), Грамотою Новоукраїнської міської ради нагороджено Софію Мазур (заступника голови Парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ) та Подяку Новоукраїнського міського голови оголошено Олегу Коваленку (в.о. старости Воронівського старостату).