Чорнобильська трагедія: пам`ять як попередження на майбутнє

26.04.2021

26 квітня минає 35 років з дня аварії на чорнобильській АЕС - найбільшій техногенній катастрофі в історії людства. Тисячі життів ліквідаторів аварії було віддано за те, щоб згубна сила радіоактивного випромінення якомога менше вразила навколишнє середовище. Незважаючи на примітивний та навіть символічний захист від радіації, учасники ліквідації аварії самовіддано, не замислюючись про наслідки для власного життя і здоров’я, йшли у горнило ядерного пекла, з думкою про тих людей, які лишились за їх спинами.

Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що через аварію лише серед ліквідаторів, померли десятки тисяч осіб, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій у новонароджених, 10 000 випадків раку щитоподібної залози й очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померло, а 165 000 отримали інвалідність.

Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню. Визначення того, яка частина захворювань з'явилася наслідком аварії — вельми складне завдання для медицини і статистики. Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов'язаних з дією радіації, була або буде викликана онкологічними захворюваннями.

Серед ліквідаторів аварії чимало мешканці нашої громади, що у перші ні ядерної катастрофи брали безпосередню участь у гасінні реактора та зборі радіоактивних матеріалів, в подальшому працювали над зменшенням згубного впливу катастрофи на світову екологію. Навіть нетривала робота у зоні відчуження наносила значний пагубний вплив на їх здоров’я та тривалість життя, багато наших земляків-ліквідаторів відійшли у вічність.

Віддати данину  пам’яті загиблим учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та вшанувати героїв-земляків традиційно зібрались цього дня представники громадськості та влади.

Новоукраїнський міський голова Олександр  Корінний подякував ліквідаторам аварії на ЧАЕС за  подвиг, наголосивши на тому, що проведення пам’ятних заходів цього дня не лише данина поваги землякам-героям, а й нагадування наступним поколінням про те, як нехтування законів природи може нанести шкоду всьому людству навіть спричинивши цілковиту загибель. «35 років тому, ви не шкодуючи життя та здоров’я, змогли запобігти ще більшим наслідкам катастрофи, які до цих пір відчувають країни, над якими пронісся смертоносний радіоактивний смерч. Ваш подвиг заслуговує значно більшої уваги від держави,ніж ви отримуєте на сьогодні, але ми, як місцеве самоврядування не лишимось встороні від ваших потреб та будемо надавати необхідну допомогу» - зазначив Олександр Корінний

За сумлінну працю, особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та та у зв’язку із пам’ятними заходами до  35-ї річниці Чорнобильської трагедії  міський голова Олександр Корінний вручив відзнаки учасникам ліквідації наслідків техногенної катастрофи на ЧАЕС, зокрема Компанійцю Віктору Івановичу Почесну Грамоту Новоукраїнської міської ради, Устінову Олегу Олексійовичу Почесну Грамоту Кіровоградської обласної ради та ювілейні нагороди до річниці Чорнобильської трагедії:

Демченку Петру Миколайовичу, Ніколаєнку Віктору Аксентійовичу, Кабашу Віктору Борису Федоровичу, Логвіненку Валентину Вікторовичу, Бабенку Едуарду Георгійовичу, Гетьманенку Віктору Анатолійовичу, Єременко Тамарі Миколаївні, Капацину Володимиру Євгеновичу, Корнієнку Володимиру Андрвійовичу.

Також 26 квітня учасники заходів вшанували пам’ять загиблих земляків-героїв ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, поклавши квіти до пам’ятника, присвяченого цій трагічній події.

2021 © Усі права захищено