Данина пам’яті. Працівники виконавчого комітету та комунальних підприємств Новоукраїнської ОТГ упорядкували меморіальний комплекс загиблим у роки ІІ світової війни

08.05.2020

Ніколи знову не повинно повторитись жахіття найкривавішої війни за всю історію існування людства -  це головний посил сучасної України, яка понесла найбільші втрати у часи ІІ світової війни. Одним із свідчень злочинів нацизму, вчинених у 40-вих роках є кладовище біля станції Адабаш, що поруч із селом Звірівка Новоукраїнської громади. Тут поховано понад 10 тисяч радянських полонених, що загинули внаслідок катувань, хвороб, та виснаження організму від голоду та невільницької надважкої праці.

Меморіал пам’яті загиблим військовополоненим уже довгі роки під опікою працівників виконавчого комітету Ноовукраїнської міської ради. Щороку традиційно, особливо напередодні Дня Перемоги, колектив установи упорядковує територію меморіалу, очищаючи від парослі, оновлюючи написи прізвищ на граніті, службовці органів місцевого самоврядування спільно з комунальниками фарбують та підбілюють елементи пам’ятника та могил, обкошують та прибирають траву, здійснюють інші заходи благоустрою. Також кожного року заходи до Дня Перемоги над нацизмом на Новоукраїнщині  розпочинались із мітингу - реквієм на адабаському цвинтарі, в якому брали участь ветерани, громадськість, учні навчальних закладів, представники влади. Нажаль, цього року, через карантин, проведення масових заходів не відбудеться, але зроблено традиційне упорядкування меморіального комплексу, де, як і у минулі роки, працювали представники колективу міськвиконкому, Новоукраїнського ЖКП та КП «Водокомунгосп».

До того ж, упродовж тижня, чимало людей працювало над тим, аби навести лад на вулицях громади, готуючись до однієї з найбільш значущих дат календаря подій – Дня Перемоги. Так, працівники комунального підприємства «Водокомунгосп» здійснили обкошування трави та підрізали дерева, а працівники комунального підприємства «Новоукраїнське ЖКП» потурбувалися про чистоту на вулицях. Упорядковано всі пам’ятні місця, пов’язані із подіями ІІ світової війни.

У ці травневі дні віддаймо шану пам’яті кожному, хто боровся за життя, мир і свободу нашої країни. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає!