Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інклюзивно-чутливі програми і механізми Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади

Новина
17.02.2020

13 лютого 2020 року у Новоукраїнці відбулася презентація інклюзивно-чутливих програм і механізмів Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади та спільного проекту Новоукраїнської громади і програми USAID DOBRE «Інклюзивно ресурсний центр».

У відкритті Центру взяли участь Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь, голова Новоукраїнської районної  ради Валерій Савенко, голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Віталій Пастушенко та представники регіональних ЗМІ.

Під час зустрічі Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний показав гостям громади роботу Центру соціальних послуг. На обліку в закладі перебуває 671 людина, із цієї кількості 79 осіб мають обмежені фізичні можливості. Працівники центру надають їм ряд послуг. Зокрема йдеться про догляд вдома, соціальну адаптацію та можливість скористатись «соціальним таксі».

Після ознайомлення з роботою закладу Андрій Балонь вручив ключі від нового електроскутера Анатолію Гончару. Чоловік має інвалідність I групи, а тому обмежений у фізичних можливостях. Технічний засіб був придбаний за державний кошт за сприяння Олександра Корінного та Андрія Балоня.

«Візит у Новоукраїнську ОТГ одразу дав відчути, наскільки люди тут піклуються один про одного. Це один із успішних прикладів роботи в напрямі децентралізації. Не всі громади мають честь переймати світовий досвід. Тож особливо приємно, що партнери з програми «DOBRE» допомагають нашій області ефективніше розвиватись», – відзначив Андрій Богданович.

Також одним із інноваційних для Новоукраїнської громади проектом за стратегічним напрямом є «Інклюзивно ресурсний центр», векторами реалізації якого стало поєднання таких послуг як: якісна психолого-педагогічна допомога дітям і батькам, надання рівних можливостей  дітей з особливими освітніми потребами навчатися в загальноосвітніх класах. Цей проект реалізовано спільно з програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та здійснено при реалізації Плану дій Новоукраїнської громади у рамках ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Як відзначив керівник програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» Беррі Джозеф Рід, проєкт вдалося реалізувати, оскільки мешканці Новоукраїнської ОТГ точно знали, до чого саме вони прагнуть. Коли громадяни мають можливість втілювати в життя власні задуми та плани, це свідчить про ефективність громади.

«Це не перший проєкт, який вдалося реалізувати Новоукраїнській громаді. Щира подяка обласній владі за надання субвенцій для розвитку інклюзивної сфери. У планах – будівництво парку в центральній частині міста», – резюмував Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний.

За період реалізації проєкту за кошти місцевого бюджету було відремонтовано приміщення; облаштовано туалетну кімнату з урахуванням потреб дітей, які мають проблеми опорно-рухового апарату; замінено вхідні двері та вікна; частково забезпечено центр меблями та технікою. За кошти програми «DOBRE» в закладі з'явився спеціальний похилий ліфт та нове обладнання.

Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше