НЕ ВИПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ – ЦЕ ЗЛОЧИН!!!

09.04.2020

Останніми днями все частіше виникають пожежі в природних екосистемах. Це пов’язано з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. На жаль, люди не замислюються про негативні наслідки власних дій та продовжують бездумно та безконтрольно спалювати на власних присадибних ділянках сміття, сухе листя та чагарники.

Ігнорування громадянами правил пожежної безпеки при спалюванні сміття і сухої рослинності, необережному поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях, біля торфовищ та у лісопаркових масивах призводить до різкого зростання кількості пожеж у екосистемах.

За даними ДСНС — ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу – 170-340 гривень для громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 – 680 гривень. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 гривень до 8 500 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Вкотре закликаємо громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Пам’ятайте! Кожен акт підпалу – це злочин проти природи!

Якщо ви стали свідком пожежі, звертайтесь до правоохоронних органів (102) та до ДСНС (101)!!!