Йорданські купання в Новоукраїнській громаді

22.01.2020

Сотні жителів та гостей Новоукраїнки пришли до водойми «Криниченьки», щоб разом традиційно відсвяткувати Хрещення Господнє та зануритися у воду, яка 19 січня має цілющі властивості.

Цього дня у Новоукраїнській ОТГ  відбулося святкування Водохреща – це подія, яка збирає усю громаду разом аби кожен зміг стати частинкою обрядового дійства. На святі було чимало дітей, які були раді цього чудового зимового дня побувати на свіжому повітрі, долучитись  до великого спільного заходу.

На початку заходів із словами привітань до присутніх звернувся Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, а обряд освячення води провів отець Олександр Татаров. А далі усі сміливці могли пірнути в крижану воду, адже однією з головних традицій на Водохреща є купання в ополонці. Занурення у воду, яка є початком всього живого на землі, вважається священним звичаєм і, за повір'ям, цей ритуал дозволить позбутися від неприємностей і хвороб.

Головне, що під час заходів було дотримано усіх заходів безпеки, адже поряд із ополонкою чергували рятувальники та медичні працівники. Та й саме місце для купання працівники Новоукраїнського ЖКП обладнали відповідним трапом із позначеними напрямами входу і виходу. Для зручності було встановлено роздягальні, де відпочивальники могли  переодягнутися, та мобільні туалети. За дотриманням порядку під час проведення заходів стежили працівники поліції та міської громадської організації «Правопорядок».

Також на березі річки було облаштовано фуд-зону з різними смаколиками від місцевих підприємців: шашлик, юшка, випічка,  солодощі, гарячий чай та глінтвейн.

Варто зазначити, що до місця відзначення свята та у зворотному напрямку мешканці Новоукраїнки мали можливість дістатись, скориставшись  додатковими рейсами маршрутних автобусів, які організували місцеві перевізники.

Тож свято Водохреща принесло чимало позитивних емоцій, як тим, хто купався, так і тим, хто за цим всім спостерігав, не наважившись зануритись у воду, але всі вони однозначно повністю поринули в атмосферу дива.

Від імені виконавчого комітету та депутатського корпусу міської ради Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний висловлює вдячність усім, хто долучився до організації заходів: отцю Олександру Татарову та служителям храму св. Олександра Невського, Новоукраїнському ЖКП, ЦДЮТ «ЗОРІТ», працівникам відділу культури та міського будинку культури №1; підприємцям, які організували святкове частування: ФОП Горбатенко, ФОП Наговіцина, ФОП Талько та ресторан «Українка»; працівникам Новоукраїнського РВ ДСНС та Новоукраїнського відділу ГУ НП, медичним працівникам,  підприємцям  Юрію Балану та Анатолію Савченку, підприємцям-перевізникам Ігорю Ревенку та Олегу Донцю.