Що потрібно знати при купівлі та продажу новорічної ялинки

18.12.2019

Не можна навіть уявити новорічне свято без ялинки. Нині є багатий вибір штучних дерев – незмінних атрибутів зимового свята, але більшість  віддає перевагу натуральному деревцю. Вже незабаром  з’являться в продажу зелені красуні, але далеко не всі продавці мають законне походження зазначеного товару.

Уже декілька років, з метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень, у тому числі лісових культур та відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини і планузаходів щодо її реалізації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 №1408-р, новорічні ялинки, незалежно від підпорядкованості та форми власності підприємства чи організації, що здійснює їх заготівлю, повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби повинні містити індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладання штрафу. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком до вісімнадцяти років, яка не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст.307 КУпАП). Незаконні дії продавців ялинками можуть підпасти і під дію Кримінального кодексу ст.246 КК України «Незаконна порубка лісу», карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

З  метою впорядкування здійснення торгівлі та території м. Новоукраїнка встановлено наступні  місця для  торгівлі хвойними деревами до новорічних свят:

-         на  території ринкової площі по  вул.  Соборній,  84 та на території мікрорайону цукрового заводу біля магазину «Каштан» (рішення Новоукраїнської міської ради від 12 березня 2013 року №838);

-         на території   колишнього лісоторгового  складу  по вулиці Павлівська (рішення Новоукраїнської міської ради від 12 березня 2013 року №838);

-         біля  магазину   господарчих товарів  по  вул.  Соборній, 88 (рішення Новоукраїнської міської ради від 08 квітня 2014 року №1128);

-         на  майданчику біля  будинку по вулиці  Героїв  України  (рішення Новоукраїнської міської ради від 12 березня 2013 року №838);

-         на  розі  вулиць Соборна – Піщанобрідська  (рішення Новоукраїнської міської ради від 12 березня 2013 року №838);

- біля кафе-бару «Барселона» (за умови погодження з власником) вздовж стіни закладу по вул. Соборній, без створення перешкод для руху пішоходів по тротуару (рішення Новоукраїнської міської ради від 16 січня 2018 року № 775);

Попереджаємо, що торгівля  в інших місцях заборонена, у разі встановлення фактів продажу продукції в невстановлених місцях  винних осіб буде притягнуто до відповідальності.