Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
Повернутися до новин

Стаді-тур громад Черкащини до Новоукраїнської ОТГ

Новина
02.10.2019

На учасників візиту чекала насичена програма: екскурсія по визначним місцям Новоукраїнки та культурно-спортивним об’єктам, кінопоказ (як інструмент залучення громади до прийняття рішень), зустріч з головою Новоукраїнської ОТГ, знайомство з Проектом «Центр молоді Новоукраїнської ОТГ», зустріч з активістками МАМ-центру, відвідування Мар'янопільського старостату та ще багато цікавих та змістовних заходів.

Найкращим показником успішності роботи в ОТГ є коментарі спеціалістів, які відвідали нашу громаду. Dina Glazunova на своїй сторінці Facebook пише: «Одже, сьогодні ми зустрічались з мером і говорили про розвиток громади через діалог влади і громади, про різні форми залучення як молоді, так і інших вікових категорій. Відвідали центр розвитку ініціатив дітей та молоді, інститут розвитку громади та МАМ-центр. Як ви вже, мабуть, здогадались, головна тема тема дня і головний месидж влади (міський голова, його заступник) - все, що ми робимо, це для людей і з людьми. Що таке це все, спробую перерахувати: конкурс міні-грантів (як варіант учасницькоі практики) "Влада і громада - разом", 5 проектів на загальну суму 528 тисяч гривень, де 429,6 - це міський бюджет, решта власні внески учасників проектів. МАМ-центр - для мам і не тільки: фітнес, тренінги, зустрічі з психологами і т.д. У кожній школі майданчики для сортування сміття, баки, а зараз по програмі #DOBRE закупили спеціальні баки, щоб розмістити їх у дворах багатоповерхівок. Громадські слухання, публічні консультації, звіти. Спортивний клуб в підвалі багатоповерхового будинку, який зробив спочатку стяжку стін будинку (щоб мешканці були задоволені), а вже потім ремонт у залі. Зараз налічують до 100 членів, є громадською організацією, мають членські внески і відповідно власні кошти на те, що їм потрібно, але тренери на оплаті у міській раді. Є й Статут громади і Громадська рада при міському голові, а прямо сьогодні відбувалось громадське обговорення стосовно громадського пасовища в одному із сіл старостатів (до речі, за письмовим зверненням одного з мешканців села!) Унікальний пам'ятник Шевченку, що прийшов по Новій Пошті, виготовлений за новою технологією і проект "Читай Шевченка", що відбувається прямо біля пам'ятника надворі, де всі бажаючі можуть взяти участь у конкурсі, і не обов'язково вчити вірші Кобзаря напам'ять, можна читати їх з газети, айпада чи сматрфона! Проект "Літо двіж" - відкритий кінотеатр простонеба, ігри патріотів, квести, конкурси, що організовує молодь самостійно! А ще в них є квоти для молоді, у ВСІХ робочих групах має бути не менше 25% молодих людей (на це є спеціальне розпорядження міського голови)! Фестиваль кіно, де кожен може взяти участь, відзнявши ролик про громаду і отримати свого "оскара". А ще нещодавна вони взяли участь у проекті від 1+1 "Громада на мільйон", де вчились і ділились своїм досвідом (випуск скоро вийде на телебаченні)
Але саме головне, що вони всі там постійно вчаться - працівники міської ради, керівники підрозділів, депутати! І постійно кудись їдуть - Одеса, Тернопіль, Черкаси, Грузія, а міська рада ще й сприяє в цьму, намагається оплачувати такі навчання! Ось чому і ми приїхали до них за досвідом!»

Також делегація відвідала Мор'янопільський старостат, після візиту традиційно залишили коментарі про побачене: «Просто не можу не розказати вам продовження історії про Новоукраїнську ОТГ, а точніше про один із її старостатів - Мар'янопільський.

У складі старостату два села, кількість населення - 500 чоловік. Не погана дорога і кругом чистота. Виявляється, все село сортує сміття! По центральній вулиці розміщено 8 чи 9 сортувальних майданчиків (збилась з рахунку), змішані та харчові відходи або компостують, або утилізують, пластик сортують і здають. Є в селі і будинок культури, а у ньому і більярд, і тенісний стіл, і настільний футбол, одна проблема - як проходять якісь заходи, доводиться це все складати, бо зал малий!

Були й у школі. Чого там тільки немає! І сучасний дитячий майданчик, і батут, і зона для відпочинку з фонтанчиком, і, навіть, алея парасольок (вітряно було, не видно всієї краси). А ще сортування сміття, твістер прямо на підлозі коридору, одинарні парти у кожного учня, сучасна техніка (кого нею зараз здивуєш!), бібліотека з новенькими дитячими книжками, спортзал. А фізичну культуру там викладає чемпіон України з козацького двобою - Сергій Кондратьєв! Ще й тренує юних козаків і козачок у вільний від уроків час (до речі, працює за соціальним договором, без педагогічної освіти і паралельно навчається). Школа має ІІ ступінь, а раніше була середньою, та порахували, що на 50 дітей - це не вигідно, дорого для громади, зараз старших дітей підвозять шкільним автобусом. Та школу, все таки, оцінюють за рівнем знань її учнів, тут же з 9 учнів останнього випуску всі здали ЗНО, 7 вступили до ВНЗ зразу ж (при чому 5 з них на бюджет!) і ще один пізніше. Після навчання молодь повертається в своє село і починає працювати на його благо! Є й садочок на 15 діток, там теж все зручно і комфортно, нова сантехніка, ремонти, меблі, тож, можна сміливо народжувати молодим сім'ям.

Так подивишся, ніби нічого особливого, все таке, як і кругом - поля, ліси, річки, озера, погані дороги, старі, ще радянські будівлі, але все як у людей і все для людей! Чому так? Мабуть,тому, що кожен на своєму місці, незалежно від того хто він є - простий учитель, староста, мер чи депутат, має усвідомлювати свою відповідальність за життя і розвиток громади. Так хочеться, щоб цей гарний приклад ширився Україною і таки дійшов до Чигирина!»

Новоукраїнщина з радістю переймає досвід інших успішних громад та із задоволенням ділиться власними здобутками.

Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше