На головну
Сторонні сервіси
Структура ОТГ
Combined Shape

Увага! Не спалюйте суху рослинність!

14.11.2019

У зв'язку із численними випадками підпалу пожнивних рештків у сільськогосподарських угіддях, сухої рослинності в балках, опалого листя та сміття на присадибних ділянках Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області закликає громадян, суб'єкти господарювання, установи та організації, припинити спалювання рослинності, розведення багать у лісі під час відпочинку, палити, залишати непогашені сірники і недопалки у лісі.

Спалювання сухої трави, розведення багать, паління, залишення недопалків у лісових масивах, в межах та за межами населених пунктів, сільськогосподарських угіддях та лісосмугах може призвести до неконтрольованого екологічного лиха, до нищення господарських і житлових будівель, гектарів лісу та лугів, загибелі звірів та птахів.

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області вимагає утриматися від спалювання сухої рослинності, відповідально ставитися до правил пожежної безпеки у лісах та інформує про заборону на відвідування хвойних лісів, в тому числі об'єктів природно-заповідного фонду; розведення багать у лісі та лісосмугах; заїзд автотранспорту до лісових масивів, влаштування смітників та спалювання відходів; використання в лісі пижів (клейтухів) виготовлених з горючих або здатних тліти матеріалів. Пам’ятайте! нехтуючи встановленими правилами пожежної безпеки, ви:

Наносите шкоду ґрунту і землі;

Отруюєте повітря;

Вражаєте своє здоров’я та здоров’я своїх рідних;

Пошкоджуєте рослини;

Знищуєте птахів і тварин.

При спалюванні рослинних рештків, листя, гілля вивільнюються речовини та сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Разом з листям як правило горить і різноманітне сміття, що суттєво забруднює атмосферне повітря. Під час спалювання, вогнище руйнує не лише мікроорганізми, а й гнізда птахів, плазунів, дрібних ссавців, тощо. Вогнище може перерости в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, полезахисних лісових смуг, вздовж автошляхів, займання побутових споруд, будинків, автотранспорту у селищах, пошкодження  ліній електропередач, газопроводів з нищівними наслідками.

Спалення рослинності, розведення багать, порушення правил пожежної безпеки у лісах забороняється законодавством України та передбачає відповідальність з відповідним накладенням адміністративних стягнень від 85 до 1190 грн. з відшкодування шкоди, яка може бути нанесена довкіллю. (при значних розмірах завданої шкоди довкіллю визначена кримінальна відповідальність).

Якщо ж пожежа розгорілася і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» чи повідомте державну лісову охорону або органи місцевого самоврядування і вкажіть про місце загоряння..

Держекоінспекція звертається до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, громадських об'єднань та небайдужих громадян максимально вживати заходи щодо вчасного реагування та попередження лісових пожеж, підпалу у сільськогосподарських угіддях, байраках, вздовж автомобільних доріг та в населених пунктах.

2018 © Усі права захищено
Combined Shape