ЮНІСЕФ та місто Кельн (Німеччина) 15-18 жовтня 2019 року провели перший міжнародний саміт міст, дружніх до дітей

23.10.2019

Саміт зібрав мерів, місцевих лідерів, технічних експертів, дітей та молодих людей з міст, дружніх до дітей з усіх куточків світу: Україна, Хорватія, Словенія, Іран, Албанія, Мозамбік,  і багато інших, для обговорення новаторських підходів до просування прав дитини за допомогою місцевих зобов'язань, а також для виявлення та обміну передовим досвідом на місцевому рівні.

18 жовтня 2019 року понад 100 мерів із 40 країн світу засвідчили свої наміри розвивати дружні до дітей міста і громади та підписали Декларацію, покликану прискорити прогрес у покращенні життя, можливостей та добробуту дітей у містах по всьому світу. Серед них і Новоукраїнська ОТГ, яку представляли Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, Тимофій Білокоз та Валентина Горбатенко. Декларація основана на маніфесті "Наші міста. Наші життя. Наше майбутнє", який представили на саміті діти. Маніфест визначає, як міста можуть виводити дітей на перший план та прискорювати прогрес у досягненні завдань, пов’язаних з дітьми.

Новоукраїнська об’єднана територіальна громада стала учасником ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді!" та міжнародного саміту завдяки діяльності місцевого самоврядування, спрямованої на покращення життя дітей та молоді.

У 2019 році було виконано ряд заходів із Плану дій з реалізації ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» в Новоукраїнській об’єднаній територіальній громаді на 2018-20120 роки, зокрема наступне: відкрито після реконструкції Новоукраїнський заклад дошкільної освіти "Зернятко", проведено реконструкцію Воронівської філії Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 та створено  дошкільний підрозділ філії, завершено будівництво блочно-модульної транспортабельної котельні у філії "Загальноосвітня школа №3" Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6, облаштовано сучасний скейт-парк (за підтримки програми DOBRE), збудовано та реконструйовано тротуари, що ведуть до всіх закладів освіти, дорожня розмітка пішохідних переходів поруч із навчальними закладами оновлюється 2 рази на рік.

У рамках конкурсу "Влада і громада – разом!" реалізовано міні-проекти "SMART- подвір'я" (філія "Загальноосвітня школа №3), "Від козацьких старшин до спортивних вершин" (Мар'янопільська філія НВК №8) – придбано спортивний інвентар (татамі, боксерські мішки, настільна подушка, манекен, рукавиці, шоломи та бандажі), дитячі майданчики на території міста і сіл громади.

Нещодавно побудовано футбольне поле з штучним покриттям на біля Новоукраїнського навчально-виховного комплексу №8.

Завершується реалізація проекту "Інклюзивний центр" зі створення вільного простору, оснащення інклюзивним обладнанням для дітей з особливими освітніми потребами та встановленням ліфту похилого.

Мери 40 міст з усього світу поділились своєю прихильністю до Ініціативи міст, дружніх до дітей та до Конвенції про права дитини. Зокрема, Олександр Корінний зазначив, що громада працює над тим, щоб стати більш сприятливою для дітей. Тому сьогодні ми налаштовані не лише на поліпшення прав дитини, але і на створення комфортних та безпечних умови для дітей та молоді. Ми намагаємось побудувати місце, де вони можуть реалізувати не лише свої основні потреби, а й власну мрію. Місцевими органами влади розробляють стратегічні плани щодо створення громади, дружньої до дітей та молоді, роблячи їх виконання пріоритетним.

Місцева влада та громадськість і в подальшому наполегливо буде виконувати свою місію щодо забезпечення прав найменших громадян та задоволення їх потреб.