Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Пам'ятка фермеру

21.08.2018

При проведенні робіт по захисту рослин в приватному секторі необхідно знати і дотримуватись низки правил особистої та суспільної безпеки.


Забороняється залучати до роботи з пестицидами осіб молодше вісімнадцяти років. Не можна використовувати працю жінок при транспортуванні, розвантаженні пестицидів, обмежується виконання жінками у віці до тридцяти п’яти років операцій, пов’язаних з використанням отрутохімікатів, взагалі виключено використання праці жінок на будь-яких роботах в контакті з пестицидами під час вагітності та грудного вигодовування дитини.

По закінченню робіт з пестицидами обов’язковим є вживання молока.

У випадках використання пестицидів небезпечних для шкіряних покровів, необхідно мати захисні креми. Обов’язково на ділянці поблизу з місцем використання пестицидів з підвітряного боку необхідно мати:

  1. закриту ємкість з питною водою,
  2. мило,
  3. аптечку першої долікарняної допомоги (перев’язувальний матеріал, кровозупинний джгут, ножиці, бактерицидний пластир, розчин аміаку в ампулах, спиртовий розчин йоду, перманганат калію, активоване вугілля, анальгетики, спазмолітики, унітіол, борну кислоту) та
  4. індивідуальні рушники.  

Всі роботи з пестицидами здійснюють з використанням відповідних засобів індивідуального захисту. Під час проведення робіт забороняється приймати їжу, пити, палити, знімати засоби індивідуального захисту

Використовувати пестициди виключно у відповідності з інструкціями виробника, при цьому не можна допускати перевищення норм витрат та кратності обробки, порушення термінів очікування (виходу на поля).

В усіх випадках пестициди використовують з урахуванням біології культури і шкідливих організмів, обирая при цьому оптимальні серед рекомендованих терміни обробки та норми витрат.

На кордоні ділянок оброблених пестицидами мають бути виставлені знаки небезпеки на відстані прямої видимості одного від іншого. Вони знімаються тільки після спливу терміну очікування, встановленого для кожного отрутохімікату.

При проведенні робіт з пестицидами необхідно інформувати населення (особливо сусідів) про час та місце проведення обробки (за 4-5 діб), використовуючи радіо, телебачення, газети, об’яви у населених пунктах та інші засоби інформації

Для захисту бджіл і забезпечення безпеки продукції бджільництва від впливу отрутохімікатів, обробку полів слід здійснювати в пізні години шляхом обприскування наземною апаратурою. Пасіки необхідно вивезти не менш ніж на 5 км від зони обробки.

Заборонено транспортування пестицидів разом з іншими вантажами (особливо продуктами харчування, особистої гігієни, тощо). Після їх перевозки транспорті засоби підлягають вологій санітарній обробці.

Зберігання пестицидів дозволяється тільки в спеціально призначених складах (місцях). Заборонено використання складських приміщень для зберігання продуктів харчування, фуражу, предметів господарського та побутового призначення. Не можна зберігати пестициди проста небо.

В складах фермерських господарств пестициди слід розташовувати в штабелях, на піддонах і стелажах. Висота штабелю при зберіганні в мішках, металевих барабанах, бочках ємкістю не менше 5 л, картонних і полімерних коробках, ящиках, флягах, дозволяється в три яруси.  

Мінімальна відстань між стіною і вантажем має бути не менше 0,8 м, між світильником і вантажем – 0,5 м, висота стелажу – 0,8 м

Прийом, зберігання, використання пестицидів здійснюється з обов’язковим веденням облікового журналу.

Рідкі та порошкоподібні (гранульовані, сипучі) препарати зберігаються окремо. Бочки, бідони з легкозаймистими пестицидами розташовують обов’язково пробками догори.

Перед початком робіт на складах обладнаних вентиляційними системами проводиться 30-ти хвилинне вентилювання, при їх відсутності – провітрювання.

Всі готові до використання отрутохімікати відпускаються зі складу з розрахунку на добову потребу. Невикористані залишки разом з тарою повертаються на склад з відповідним записом у обліковому журналі. Нейтралізацію випадково розсипаних (розлитих) пестицидів здійснюють хлорним вапном, кальцинованою содою, іншими рекомендованими виробником засобами.  


2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше