ВІСІМДЕСЯТА СЕСІЯ  МІСЬКОЇ  РАДИ

ВОСЬМОГО  СКЛИКАННЯ

 

ПРОЄКТ  РІШЕННЯ

 

 17 червня  2025 року                                                                                       № 2011

 

Про Бюджетний регламент

Новоукраїнської міської територіальної

громади в новій редакції

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетного кодексу України "Про доступ до публічної інформації", "Про відкритість використання публічних коштів" та інших нормативно-правових актів України, що регулюють бюджетні відносини та з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Бюджетний регламент Новоукраїнської міської територіальної громади в новій редакції (додається).

 

2. Визнати таким,  що втратило чинність рішення міської ради від 22 квітня 2020 року № 1672 " Про Бюджетний регламент Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади"

 

3. Фінансовому управлінню (А. Колпак ) разом із відділом організаційної роботи та інформації (Ю. Козловський) забезпечити його офіційне опублікування.

 

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

Міський голова                                                                      Олександр КОРІННИЙ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

восьмого скликання

17 червня  2025 року № 2011

 

БЮДЖЕТНИЙ РЕГЛАМЕНТ

Новоукраїнської міської територіальної громади

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Бюджетний регламент проходження бюджетного процесу бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади (далі – Бюджетний регламент) затверджується для:

визначення основних організаційних засад проходження бюджетного процесу під час складання, розгляду, затвердження, виконання бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади та звітування про його виконання;

забезпечення координації та узгодженості дій між усіма учасниками бюджетного процесу;

забезпечення прозорості та публічності бюджетного процесу.

 

Стаття 2. Бюджетний регламент – це документ, який регулює порядок здійснення процедур на кожній стадії бюджетного процесу з урахуванням норм і положень бюджетного законодавства і визначає терміни їх виконання та відповідальних учасників за своєчасне виконання відповідних заходів.

 

Стаття 3. Бюджетний регламент складається з наступних розділів:

загальні положення;

порядок складання прогнозу бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади;

планування, підготовка та реалізація публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій по бюджету Кропивницької міської територіальної громади;

порядок складання, розгляду та  затвердження проєкту бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади;

організація виконання бюджету Новоукраїнської ї міської територіальної

громади;

внесення змін до рішення про бюджет Новоукраїнської міської територіальної громади;

підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади.

 

Стаття 4 Забезпечення процесу автоматизації процесу обміну інформацією щодо показників бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади на всіх стадіях бюджетного процесу здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».

Регламент обміну інформацією між суб’єктами інформаційного обміну, а також перелік інформаційних даних, що завантажуються до інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA» та вивантажуються з неї, визначаються Міністерством фінансів України.

 

РОЗДІЛ ІІ. ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ПРОГНОЗУ БЮДЖЕТУ НОВОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 1. Прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади складається з дотриманням норм статті 751 Бюджетного кодексу України та включає індикативні прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, індикативні прогнозні показники місцевого боргу а також індикативні прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проектів.

 

Стаття 2. Прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади формується за такими напрямами:

загальна частина;

основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку;

загальні показники бюджету;

показники доходів бюджету;

показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого міською територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій;

показники видатків бюджету, а також сукупний обсяг публічних інвестицій;

бюджет розвитку;

взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами;

інші положення та показники прогнозу бюджету.

 

Стаття 3. В загальній частині наводиться інформація щодо нормативно-правових актів, показників соціально-економічного розвитку та державних соціальних стандартів, на основі яких ґрунтується прогноз, цілі державної політики та завдання міських програм, які будуть реалізовуватись, очікувані результати та можливі ризики невиконання прогнозних показників, заходи з мінімізації впливу фіскальних ризиків на показники бюджету тощо.

 

Стаття 4. Прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади формується поетапно з урахуванням індикативних прогнозних показників бюджету громади на наступні за плановим два бюджетні періоди за доходами, фінансуванням, видатками та кредитуванням відповідно до плану заходів щодо складання прогнозу бюджету.

 

Стаття 5. Показники прогнозу бюджету громади визначаються з урахуванням положень та показників, визначених на відповідні бюджетні періоди Бюджетною декларацією та прогнозом бюджету громади, схваленим у попередньому бюджетному періоді.

При цьому, показники прогнозу бюджету громади можуть відрізнятися від показників, визначених на відповідні бюджетні періоди прогнозом бюджету громади, схваленим у попередньому бюджетному періоді, у разі:

відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку відповідної території від прогнозу, врахованого при складанні прогнозу бюджету громади, схваленого у попередньому бюджетному періоді;

відхилення бюджетних показників, визначених рішенням про бюджет громади, від аналогічних показників, визначених у прогнозі бюджету громади, схваленому у попередньому бюджетному періоді;

прийняття нових законодавчих та інших нормативно-правових актів, рішень міської ради, що впливають на показники бюджету громади у середньостроковому періоді.

 

Стаття 7. Фінансове управління міської ради на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку міста на середньостроковий період та аналізу виконання бюджету громади у попередніх та поточному бюджетних періодах прогнозує обсяги доходів, визначає обсяги фінансування та орієнтовні граничні показники видатків бюджету громади на середньостроковий період, а також орієнтовний сукупний обсяг публічних інвестицій.

 

Стаття 8. Фінансове управління міської ради розробляє та у визначені ним терміни доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки пропозицій до прогнозу бюджету громади та орієнтовні граничні показники видатків бюджету громади на середньостроковий період.

Інструкції з підготовки бюджетних пропозицій можуть запроваджувати додаткової фінансові обмеження, організаційні та інші вимоги, яких зобов’язані дотримуватись всі головні розпорядники бюджетних коштів у процесі підготовки бюджетних пропозицій.

Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують своєчасність, достовірність та зміст поданих бюджетних пропозицій, які мають містити всю інформацію, необхідну для їх аналізу відповідно до встановлених вимог.

Фінансове управління міської ради здійснює аналіз поданих головними розпорядниками бюджетних коштів пропозицій до прогнозу бюджету громади на відповідність доведеним орієнтовним граничним показникам видатків і вимогам доведених інструкцій.

На основі такого аналізу керівник фінансового управління приймає рішення про включення пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів до прогнозу бюджету громади.

 

Стаття 9. Фінансове управління міської ради до 15 серпня року, що передує плановому, подає виконавчому комітету міської ради прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади.

 

Стаття 10. Виконавчий комітет міської ради не пізніше 01 вересня року, що передує плановому, розглядає та схвалює прогноз бюджету громади і у п’ятиденний строк подає його разом із фінансово-економічним обґрунтуванням на розгляд міської ради.

 

Стаття 11. Прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади містить:

основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста, враховані під час розроблення прогнозу бюджету громади;

загальні показники доходів і фінансування бюджету громади, загальні граничні показники видатків бюджету громади (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);

показники за основними видами доходів бюджету громади (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);

показники дефіциту (профіциту) бюджету громади, показники за основними джерелами фінансування бюджету громади (з розподілом на загальний та спеціальний фонди), а також показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою міста боргу і надання місцевих гарантій;

граничні показники видатків бюджету громади головним розпорядникам бюджетних коштів (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);

обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій із зазначенням пріоритетних напрямів таких публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади;

положення щодо взаємовідносин бюджету громади з іншими місцевими бюджетами (включаючи показники, необхідні для складання прогнозів інших місцевих бюджетів);  

загальний обсяг довгострокових зобов’язань у рамках державноприватного партнерства щодо об’єктів комунальної власності на середньостроковий період та обсяг щорічних видатків на виконання таких зобов’язань;

інші показники і положення, необхідні для складання проєкту рішення про бюджет громади.

Стаття 12. Прогноз бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади є основою для складання проєкту бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади.

 

РОЗДІЛ ІІІ. ПЛАНУВАННЯ, ПІДГОТОВКА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ ТА ПРОГРАМ ПУБЛІЧНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

 

Стаття 1. Планування публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій здійснюється на регіональному та місцевому рівнях відповідно до цілей та завдань, визначених відповідними документами стратегічного планування.

Стаття 2. Прогнозом бюджету громади визначається обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій на середньостроковий період.

Стаття 3. Пріоритетні галузі та основні напрями публічного інвестування відповідно до цілей державної політики в розрізі сфер діяльності територіальної громади, відповідний орієнтовний розподіл бюджетних коштів за рахунок усіх джерел, наскрізні стратегічні цілі здійснення публічних інвестицій визначаються середньостроковим планом пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади, що готується одночасно з прогнозом бюджету громади.

Стаття 4. Розподіл коштів бюджету громади на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій здійснюється  комісією з питань розподілу публічних інвестицій з урахуванням результатів пріоритезації відповідних проєктів та програм, включених до єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій територіальної громади, та ступеня їхньої готовності до реалізації у порядку, встановленому виконавчим комітетом міської ради відповідно до методичних рекомендацій, розроблених Міністерством фінансів України.

Стаття 5. Визначення відповідних джерел і механізмів фінансового забезпечення публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій, виходячи із характеристик таких проєктів та програм, здійснюється відповідно до методики, затвердженої Міністерством фінансів України. Фінансове забезпечення заходів з підготовки та реалізації публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій може здійснюватися за рахунок коштів бюджету громади та/або з наданням місцевої гарантії виключно щодо відповідних проєктів та програм, включених до єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій територіальної громади.

Стаття 6. Розподіл публічних інвестицій на підготовку та реалізацію нових публічних інвестиційних проєктів та нових програм публічних інвестицій здійснюється за умови, що в межах обсягу публічних інвестицій на плановий бюджетний період не менше 70 відсотків буде спрямовано на продовження (завершення) реалізації розпочатих публічних інвестиційних проєктів відповідно до планів їх реалізації та строків введення в експлуатацію основних засобів.

Стаття 7. Під час розподілу публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій фінансовий орган міської ради здійснює контроль за дотриманням граничних обсягів за різними складовими публічних інвестицій для забезпечення боргової стійкості та мінімізації фіскальних ризиків.

Стаття 8. Публічні інвестиції на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій включаються до проєкту рішення про бюджет громади за результатами такого розподілу.

 

РОЗДІЛ ІV. ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ, РОЗГЛЯДУ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОЄКТУ БЮДЖЕТУ НОВОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇХ ГРОМАДИ

 

Стаття 1. Проєкт рішення про бюджет Новоукраїнської міської територіальної громади відповідно до частини другої статті 76 Бюджетного кодексу України містить показники бюджету громади на плановий бюджетний період та інші положення.

 

Стаття 2. Проєкт рішення про бюджет громади розробляється згідно з типовою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.

 

Стаття 3. Проєкт бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади складається з урахуванням розрахункових прогнозних показників економічного та соціального розвитку міста та Прогнозу бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади.

 

Стаття 4. Основними вимогами до проєкту бюджету громади є:

 

застосування принципу обґрунтування видатків (тобто головні розпорядники бюджетних коштів мають обґрунтовувати необхідність виділення коштів);

першочерговому забезпеченню підлягають видатки: оплата праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, обслуговування місцевого боргу;

при плануванні капітальних вкладень в першу чергу передбачаються кошти на завершення (продовження) будівництва об’єктів, розпочатих у попередніх роках;

 

Стаття 5. Разом з проєктом рішення про бюджет громади подаються:

 

пояснювальна записка до проєкту рішення, яка повинна містити:

інформація про соціально-економічний стан міста і прогноз його розвитку на наступний бюджетний період, покладені в основу проєкту бюджету громади;

оцінка доходів бюджету громади з урахуванням втрат доходів бюджету внаслідок наданих міською радою податкових пільг та внесених змін до законодавства та Державного бюджету на відповідний рік, шляхом зменшення надходжень до бюджету громади;

пояснення до основних положень проєкту рішення про бюджет громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією;

обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин та надання субвенцій на реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій;

інформація щодо погашення місцевого боргу, обсягів та умов місцевих запозичень;

показники витрат бюджету громади, необхідних на наступні бюджетні періоди для завершення інвестиційних проектів, що враховані в бюджеті, за умови якщо реалізація таких проектів триває більше одного бюджетного періоду;

перелік публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій на середньостроковий період;

переліки та обсяги довгострокових зобов’язань за енергосервісом за бюджетними програмами до повного завершення розрахунків з виконавцями енергосервісу;

переліки та обсяги довгострокових зобов’язань у рамках державноприватного партнерства щодо об’єктів комунальної власності за бюджетними програмами до повного завершення розрахунків за договорами, укладеними у рамках державно-приватного партнерства;

інформація про хід виконання бюджету громади у поточному бюджетному періоді;

пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проєкту бюджету громади (подаються постійній комісії міської ради з питань бюджету та податкової політики);

інші матеріали, обсяг і форму яких визначає виконавчий комітет міської ради.

 

Стаття 6. Проєктом рішення про бюджет громади визначаються:

 

загальні суми доходів, видатків та кредитування бюджету громади (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);

граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) бюджету громади в наступному бюджетному періоді і місцевого боргу на кінець наступного бюджетного періоду; граничний обсяг надання місцевих гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій з урахуванням положень статті 17 Бюджетного кодексу України;

доходи бюджету громади за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);

фінансування бюджету громади за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);

бюджетні призначення головним розпорядникам бюджетних коштів за бюджетною класифікацією з обов'язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатку до рішення);

бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);

розмір оборотного залишку коштів бюджету громади;

перелік захищених видатків бюджету громади;

додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету громади.

 

Стаття 7. Після отримання розрахунків прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методики їх визначення, організаційно-методологічних вимог та інших показників щодо складання проектів місцевих бюджетів, які доводяться Міністерством фінансів України після схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України, фінансове управління міської ради доводить до головних розпорядників бюджетних коштів:

Інструкцію з підготовки бюджетних запитів, розроблену згідно з типовою формою бюджетних запитів, визначеною Міністерством фінансів України;

граничні обсяги видатків загального фонду бюджету, індикативні прогнозні показники бюджету громади (доводяться в цілому) та іншу інформацію, необхідну для складання бюджетних запитів та встановлює термін їх подання.

обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій із зазначенням пріоритетних напрямів таких публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій територіальної громади.

 

Стаття 8. Головні розпорядники бюджетних коштів організують розроблення бюджетних запитів для подання до фінансового управління міської ради в установлений ним термін.

Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують своєчасність, достовірність та зміст бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проєкту бюджету громади, згідно з вимогами фінансового управління міської ради.

При розробленні бюджетних запитів головні розпорядники бюджетних коштів опрацьовують запити, звернення, пропозиції щодо виділення коштів з бюджету громади, у тому числі учасників консультацій з громадськістю (зокрема, які залишилися на контролі після таких консультацій, проведених в попередньому році), і враховують їх у разі доцільності (пропозиції аналізуються на відповідність цілям та завданням міських галузевих програм, вимогам щодо ефективності використання бюджетних коштів тощо) та можливості реалізації за рахунок коштів бюджету громади (виходячи з реальних фінансових можливостей бюджету громади та за умови, що вирішення порушених питань належить до компетенції органів місцевого самоврядування та видаткових повноважень бюджетів міст обласного значення, визначених Бюджетним кодексом України).

 

Стаття 9. З метою застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі, відповідно до Бюджетного кодексу України та наказу Міністерства фінансів України № 1 від 2 січня 2019 року за результатами гендерного аналізу бюджетних програм, головними розпорядниками бюджетних коштів має зазначатись інформація щодо врахування гендерних аспектів при прогнозуванні бюджету  та в бюджетних запитах.

 

Стаття 10. З метою забезпечення своєчасного складання проекту бюджету громади створюється робоча група з підготовки проєкту бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади, склад якої затверджується рішенням міської ради.

 

Стаття 11. Фінансове управління міської ради на будь-якому етапі складання і розгляду проєкту бюджету проводить аналіз бюджетних запитів, поданих головними розпорядниками бюджетних коштів, з точки зору їх відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів.

На основі результатів аналізу керівник фінансового управління міської ради приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозиції проекту бюджету громади.

 

Стаття 12. Проєкт рішення про бюджет громади готується фінансовим органом міської ради згідно з типовою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України, та матеріалами, передбаченими статтею 76 Бюджетного кодексу України, та подається на розгляд та схвалення виконавчому комітету міської ради.

 

Стаття 13. Для забезпечення дотримання принципу публічності та прозорості, інформування та залучення громадськості до питань складання, розгляду, затвердження, проєкт рішення про бюджет громади розміщується на офіційному сайті міської ради з дотриманням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" та проводиться публічне громадське обговорення шляхом електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту бюджету громади на офіційному сайті міської ради у терміни, визначені планом заходів щодо складання проєкту бюджету громади.

Громадські слухання щодо проєкту бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади проводяться відповідно до Положення про громадські слухання в місті Новоукраїнці (додаток 2 до Статуту територіальної громади міста Новоукраїнки, затвердженого рішенням міської ради від 16.02.2021 р. №130).

Підготовка громадських слухань здійснюється відділом організаційної роботи та інформації та фінансовим управлінням міської ради в співпраці з ініціатором громадських слухань. Фінансове управління міської ради відповідає за підготовку матеріалів, що надаються учасникам громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проєктів порядку денного та регламенту громадських слухань.

Протокол по результатам громадських слухань складається фінансовим управлінням міської ради та оприлюднюється на офіційному сайті Новоукраїнської міської ради у розділі "ПРОЗОРИЙ БЮДЖЕТ".

За результатами громадських слухань фінансове управління спільно з комісією міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва здійснює аналіз пропозицій та зауважень, які надійшли від громадськості та приймають рішення щодо їх реалізації, виходячи із фінансового ресурсу бюджету громади.

 

Стаття 14. Проєкт рішення про бюджет громади розглядається постійними комісіями міської ради. Всі пропозиції постійних комісій про зміни та доповнення до проєкту бюджету громади подаються до фінансового управління міської ради для попереднього опрацювання з подальшою передачею їх на розгляд постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Всі зміни та доповнення, що не стосуються текстової частини проекту рішення про бюджет громади, повинні бути:

збалансовані та обґрунтовані (тобто пропозиції на збільшення видатків обов’язково подаються із зазначенням джерел їх забезпечення – вказуються статті видатків, які пропонується зменшити, конкретні надходження, які пропонується збільшити, наводиться відповідне обґрунтування розрахунків; пропозиції на зменшення надходжень подаються із одночасним зазначенням витрат, які пропонується зменшити та ін.);

орієнтовані на першочергове забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

 

Стаття 15. По проєкту бюджету громади доповідає на сесії міської ради керівник фінансового управління міської ради або інша визначена особа. Зі співдоповіддю виступає голова постійної комісії з питань з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (за згодою).

 

Стаття 16. Бюджет громади затверджується міською радою до 25 грудня (включно).

Якщо до 01 грудня року, що передує плановому, Верховною Радою України не прийнято закон про Державний бюджет України, міська рада при затвердженні бюджету громади враховує обсяги міжбюджетних трансфертів, визначені у законі про Державний бюджет України на попередній бюджетний період.

У двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України міська рада обсяги міжбюджетних трансфертів приводить у відповідність із законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

 

Стаття 17. Оприлюднення рішення про бюджет громади здійснюється не пізніше ніж через десять днів з дня його прийняття на офіційному сайті міської ради.

 

Стаття 18. Проєкт рішення Кропивницької міської ради, схвалений виконавчим комітетом міської ради, до 25 грудня вноситься до ІАС «LOGICA» та передається Міністерству фінансів України. Повідомлення про прийняття рішення про бюджет Новоукраїнської міської територіальної громади передається до Міністерства фінансів України протягом одного робочого дня після прийняття рішення.

 

РОЗДІЛ V. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ НОВОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 1. Після затвердження бюджету громади фінансове управління міської ради складає розпис бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади, який включає: річний розпис доходів загального і спеціального фондів, річний та помісячний розпис фінансування загального і спеціального фондів за типом боргового зобов’язання, річний та помісячний розпис асигнувань загального та спеціального фондів, річний розпис витрат спеціального фонду з розподілом за видами надходжень, помісячний розпис спеціального фонду (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).

Розпис бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади затверджується керівником фінансового управління. Протягом бюджетного періоду фінансове управління забезпечує відповідність розпису бюджетним призначенням, затвердженим міською радою. Фінансове управління організовує роботу по збалансованості розпису бюджету громади за відповідними періодами року (повноваження на здійснення витрат бюджету у відповідному місяці мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний місяць) шляхом внесення змін до розпису по доходам і видаткам та з використанням інструментів фінансування та кредитування бюджету (фінансування за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, зміни обсягів залишків коштів тощо).

Якщо до 1 січня планового року не затверджений розпис бюджету, керівником фінансового управління міської ради затверджується тимчасовий розпис бюджету на відповідний період.

 

Стаття 2. Розпис бюджету громади фінансове управління подає органу казначейства не пізніше 30 днів після затвердження бюджету та протягом трьох днів доводить до головних розпорядників бюджетних коштів витяги із затвердженого розпису бюджету громади, які є підставою для затвердження в установленому порядку кошторисів, планів асигнувань загального фонду, планів спеціального фонду (за винятком власних надходжень бюджетних установ) та планів використання бюджетних коштів. Вивантаження розпису бюджету громади до ІАС «LOGICA» здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня затвердження розпису.

 

Стаття 3. Якщо бюджет громади не затверджено до 25 грудня (включно), фінансове управління міської ради до 30 грудня відповідного бюджетного періоду складає та направляє тимчасовий розпис бюджету міста органу казначейства та витяги із тимчасового розпису головним розпорядникам бюджетних коштів.

Відповідно до статті 79 Бюджетного кодексу України щомісячні бюджетні асигнування по тимчасовому розпису бюджету громади сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, встановлених рішенням про бюджет громади на попередній бюджетний період. До прийняття рішення про бюджет громади на поточний бюджетний період забороняється здійснювати капітальні видатки (крім випадків проведення видатків за рахунок трансфертів з державного бюджету та бюджету громади), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії.

 

РОЗДІЛ VІ. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РІШЕННЯ ПРО БЮДЖЕТ НОВОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 1. Рішення про внесення змін до бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади затверджується міською радою з урахуванням положень Бюджетного кодексу України та відповідно до Регламенту міської ради.

Стаття 2. Зміни до розпису бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади вносяться фінансовим управлінням у разі:

внесення змін до рішення про бюджет громади;

перерозподілу видатків за бюджетними програмами або в розрізі економічної класифікації бюджету;

передачі бюджетних призначень від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому;

застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства;

інших випадків відповідно до бюджетного законодавства.

Зміни до розпису мають бути збалансованими за місяцями, тобто не порушувати загального обсягу показників загального або спеціального фонду бюджету міста на місяць, якого стосуються такі зміни.

Стаття 3. Зміни до розпису на наступний день після їх затвердження вносяться до IAC «LOGICA» та передаються Міністерству фінансів України.

 

РОЗДІЛ VІІ. ПІДГОТОВКА ТА РОЗГЛЯД ЗВІТУ ПРО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ НОВОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 1. Фінансове управління здійснює підготовку пояснювальної записки та інших матеріалів до річного звіту про виконання бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади.

Стаття 2. Відповідно до поданих головними розпорядниками звітів фінансове управління складає зведений звіт по мережі, штатах і контингентах по бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади та пояснювальну записку до нього.

Стаття 3. Фінансове управління забезпечує оприлюднення інформації про виконання бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади на офіційному веб-сайті міської ради за підсумками кварталу та року, а також публічне представлення такої інформації відповідно до вимог статті 28 Бюджетного кодексу України.

Стаття 4. Фінансове управління міської ради подає річний звіт про виконання бюджету Новоукраїнської міської територіальної громади на перевірку постійної комісії міської ради з питань з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та розгляд і затвердження міської ради.

Стаття 5. Головні розпорядники коштів бюджету громади подають фінансовому управлінню міської ради звіти про виконання паспортів бюджетних програм та оцінку виконання результативних показників бюджетних програм.

Стаття 6. Головні розпорядники коштів бюджету громади здійснюють публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей державної політики у відповідній сфері діяльності, яку вони забезпечують, до 15 березня року, що настає за звітним.