26 квітня в Україні згадують про трагедію на Чорнобильській атомній електростанції.

У цей день у 1986 р. на ЧАЕС стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

З 2017 року 26 квітня - Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу. Його було проголошено Генеральною Асамблею ООН під час підсумків проведення у 2006–2016 роках Десятиліття реабілітації і стійкого розвитку постраждалих регіонів (третє десятиліття після Чорнобиля).

Представники громадськості, Новоукраїнської міської ради та районної військової адміністрації вшанували пам’ять загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС, поклавши квіти до пам’ятника чорнобильцям.

Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.