Інформація про виконання Стратегії розвитку, Програми соціально-економічного та культурного розвитку і Плану соціально-економічного розвитку Новоукраїнської міської територіальної громади за І півріччя 2022 року

  • 509

 

Стратегія розвитку Новоукраїнської міської територіальної громади складається з трьох напрямів розвитку громади, кожен із напрямів має Стратегічні та Оперативні цілі. Виконання Стратегії розвитку, Програми і Плану соціально-економічного та культурного розвитку Новоукраїнської міської територіальної громади за І  півріччя 2022 року розглянемо в рамках виконання напрямів розвитку громади.

 

Напрям А. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ

Підвищення рівня життя кожного мешканця громади відбувається в результаті місцевого економічного розвитку. Такий розвиток неможливий без інвестицій із зовнішніх джерел та власних інвестицій у розвиток території. Один із першочергових заходів, який необхідно було реалізувати, оновлення Генерального плану проведено, також пройдено експертизу вартістю 48 тис.грн., наступним кроком є замовлення плану зонування м. Новоукраїнка.

Проведено інвентаризацію привабливих для інвесторів об’єктів нерухомого комунального майна та земельних ділянок, сформовано реєстр вільних земельних ділянок, здійснюється його постійна актуалізація.

В лютому 2022 року організовано та проведено земельні торги у формі аукціону щодо продажу права оренди на 1 земельну ділянку комунальної власності не сільськогосподарського призначення на конкурентних засадах (земельних торгах), на яких продано право оренди (та укладено договір оренди землі) площею 0,28 га земель для дорожнього обслуговування, із річною орендною платою у сумі 200,1 тис.грн. За цей період також здійснено продаж 2 земельних ділянок  комунальної власності несільськогосподарського призначення на яких розташовано нерухоме майно, що перебуває у приватній власності покупців по вул. Курчатова, 24 б, м. Новоукраїнка - площею 1,2183 га та по пров. Болгарському, 11, м. Новоукраїнка - площею 0,0838 га. Загальна вартість продажу склала - 1 487,2 тис.грн.

Протягом І півріччя 2022 року добувні підприємства практично не здійснювали господарську діяльність, працювали лише переробні підприємства. На ТОВ "НОВО-УКРАЇНСЬКИЙ КАР’ЄР" проводяться підготовчі роботи для початку роботи підприємства.

Для збалансованого економічного розвитку громади потрібно підтримувати малий та середній бізнес. Рішенням Новоукраїнської міської ради затверджено програму підтримки суб’єктів малого і середнього бізнесу на території Новоукраїнської міської ради на   2017-2025 роки. З міського бюджету виділено кошти для надання фінансової підтримки суб’єктами малого та середнього бізнесу та оголошено конкурс бізнес-проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва. Підписано договір про спільну діяльність щодо фінансової підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва між Регіональним фондом підтримки підприємництва в Кіровоградській області та Новоукраїнською міською радою від 14.01.2022 року.

Проводиться реконструкція трьох приміщень під магазини по вул. Соборній, 58 та вул. Миколи Вороного, 11/46.

У м.Новоукраїнка планується реалізація трьох інвестиційних проектів, а саме комплекс з самообслуговування по вул. Миколи Вороного, торгівельного комплексу по вул.Соборна та агрологістичний центр по вул.Промислова.

Протягом І півріччя 2022 року в м. Новоукраїнка відкрито торгівельні заклади та інші об’єкти надання побутових послуг:

Магазин "КСМ", м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 82 фізична особа – підприємець Микитюк Сергій Олександрович. Спеціалізація - роздрібна торгівля промисловою групою товарів;

Кафе-бар "Аромат кава", м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 60, фізична особа – підприємець Петренко Олег Вікторович. Спеціалізація – роздрібна торгівля продовольчою групою товарів (чай, кава та фаст-фуд);

ТМП "Культ Кава", м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 84, фізична особа – підприємець Стратонов Євген Юрійович. Спеціалізація – роздрібна торгівля продовольчою групою товарів (чай, кава та фаст-фуд);

магазин "Будуймо разом", м. Новоукраїнка, вул. Миколи Вороного, 191, фізична особа – підприємець Омельченко Максим Миколайович. Спеціалізація магазину  – промислова група товарів (будівельні);

студія "Hollywood-style", м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 54, фізична особа – підприємець Овчаренко Оксана Адольфовна. Спеціалізація салону - послуги перукаря, догляд за тілом та магазину  - промислова група товарів ( одяг).

У Новоукраїнській міській раді створено робочу групу з  місцевого економічного розвитку, до якої включено представників бізнесу, які разом з працівниками виконавчого комітету будуть впливати на економічний розвиток громади. Досягнення покращення в економіці громади можливе при співпраці влади з лідерами бізнесу та пересічними громадянами для створення публічно-приватного партнерства, що матиме позитивний вплив на місцевий діловий клімат та конкурентне становище громади. Формування сприятливого бізнес-середовища, створення умов для інвестування сприятиме економічному зростанню і поліпшенню якості життя громади.

Для поширення інформації про громаду, підвищення її іміджу створено промо-ролик про Новоукраїнську міську територіальну громаду, готуються проекти для залучення інвестиційних коштів на розвиток території.

Новоукраїнська громада співпрацювала з проектом DOBRE. У рамках проекту у    2020 році було розпочато будівельні роботи по проекту "Реконструкція території парку з поліпшеною інфраструктурою для бізнесу та громадян в м. Новоукраїнка "Сквер на Соборній": будується сцена, вбиральня, проводилися водопровідні, каналізаційні, електричні комунікації. Проведено оцінку та експертизу додаткових робіт, які не було включено до проектно-кошторисної документації на проект. У цьому році проект призупинено у зв’язку із воєнним станом та забороною проплачувати капітальні видатки.

Новоукраїнська громада співпрацює з проєктами міжнародної технічної та іншими організаціями, такими як UNICEF, ACTED Ukraine, Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières, U-LEAD з Європою: Програмою для України з розширення прав та можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку, Samoorg - Асоціація сприяння самоорганізації населення, World Central Kitchen, ГО "Територія успіху", для вирішення питань функціонування критичної інфраструктури та забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

Напрям В. СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

Даний напрям передбачає поетапне здійснення капітального ремонту інфраструктурних об’єктів: доріг, мостів, тротуарів, систем водопостачання та водовідведення, реконструкції очисних споруд, будівництво нових та очистку існуючих артезіанських свердловин, очищення русел малих річок та громадських криниць, реконструкція мереж зовнішнього освітлення вулиць, а також проведення благоустрою громади.

У галузі житлово-комунального господарства протягом 2022 року будуть проводитися поточні ремонти будинків, систем водопостачання та водовідведення, ремонти комунальних доріг, тротуарів, заходи з освітлення вулиць та інше.

У зимовий період проводилися роботи з прогортання та очищення доріг від снігу, посипання протиожеледними матеріалами.

Під час проведення заходів місячника благоустрою проводилося прибирання території громади, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, проведено заходи з благоустрою на кладовищах громади, підгортання міських сміттєзвалищ. Тричі проведено покіс трави на території громади, вартість робіт – 109,9 тис.грн..

Проведено хлорування води в криницях громадського користування за рахунок коштів міського бюджету –  16,56 тис.грн.

Замовлено послугу з використанням установки з ямкового ремонту, "задуто" ямки на вул. Курчатова, Толстого, Іліци, Благодатна. Вартість робіт склала – 214 тис.грн.. Новоукраїнське ЖКП продовжує проводит ремонти дорожнього покриття доріг за технологією застосування "холодного асфальту". Відремонтовано вул.Павлівська, пров.Декабристів, заїзд до лікарні.

Протягом І півріччя 2022 року на території громади проводилося грейдерування доріг, а саме частково в м.Новоукраїнка, с.Фурманівка, с.Звірівка.  

Проводилися заходи з благоустрою, як в м. Новоукраїнка, так і в сільських населених пунктах громади. Придбано шість електрокос для старостатів, забезпечено їх необхідними розхідними матеріалами. Вартість – 27 тис.грн.

Проводилися ремонти водопровідних труб по вул. Мічуріна та по пров.Декабристів від вул.Соборної до вул.Покровська.

Виділено кошти з міського бюджету для проведення робіт з ремонту автоцистерни в Новоукраїнському ЖКП.

У серпні 2021 року оголошено закупівлю послуги провайдерів з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. У вересні 2021 року заключено договори на виконання послуги, але у зв’язку з порушення строків виконання договорів їх було розірвано. Закладів соціальної інфраструктури  в с.Звірівка  підключені до швидкісного Інтернету, по іншим закладам роботи у 2022 році призупинені Антимонопольним комітетом.

 

Напрям С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ ГРОМАДИ З ВИСОКОЮ ЯКІСТЮ ЖИТТЯ

Головна мета даного напряму полягає в сталому розвитку людських ресурсів, зокрема в створенні системи патріотичного, культурного, екологічного та естетичного виховання громади.  Громада має стати культурним центром змістовного відпочинку, регіонального розвитку спорту та охорони здоров’я, освітнім та духовним центром виховання молодого покоління.

Стратегічно важливими є налагодження комунікації з громадою зі зворотнім зв’язком, що має позитивно впливати на свідомість мешканців громади. Інформація про діяльність Новоукраїнської міської ради висвітлюється на сайті міської ради, сторінках газети "Новоукраїнські новини", також спілкування відбувається під час зустрічей з керівництвом Новоукраїнської громади. На сайті міської ради є громадська приймальня міського голови, портал щодо звернення громадян.

Система освіти Новоукраїнської ОТГ має на меті гарантувати кожному учню та вихованцю, відповідно до його потреб і психолого-фізичних можливостей, умови необхідні для розкриття та реалізації його здібностей, підготувати його до подальшого розвитку, спроможності самореалізації в сучасному світі, участі суспільному житті, в сприянні розвитку демократії, толерантності, справедливості та незалежності. Виховання свідомих громадян із  раннього дитинства – найважливіша стратегічна мета в побудові громадянського суспільства. Важливим завданням на території громади є створення системи сучасної освіти та забезпечення розвитку дошкільної освіти.

Станом на 01 липня 2022 року в громаді функціонує 4 заклади загальної середньої освіти: Новоукраїнський ліцей № 4 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області з Фурманівською філією, Новоукраїнський ліцей № 6 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області з двома філіями (філія № 1, філія № 3), Новоукраїнський ліцей № 8 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області з трьома філіями (Воронівська філія, Мар'янопільська філія, Захарівська філія), Новоукраїнський ліцей "Лідер" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області.

У мережі закладів дошкільної освіти Новоукраїнської міської ради функціонує 5 закладів дошкільної освіти, 2 філії, 2 дошкільних підрозділи: Новоукраїнський комунальний заклад дошкільної освіти "Ромашка" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, Новоукраїнський комунальний заклад дошкільної освіти "Берізка" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, Новоукраїнський комунальний заклад дошкільної освіти "Зернятко" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, філія "Барвінок" Новоукраїнського комунального закладу дошкільної освіти "Зернятко", Звірівська філія Новоукраїнського комунального закладу дошкільної освіти "Зернятко", Захарівський заклад дошкільної освіти "Казка" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, Фурманівський заклад дошкільної освіти "Малятко" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, дошкільні підрозділи Мар’янопільської та Воронівської філії Новоукраїнського ліцею № 8 Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області.

З 1 вересня 2022 року Фурманівський комунальний заклад дошкільної освіти "Малятко" Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області буде припинено юридичну особу шляхом приєднання до Новоукраїнського ліцею №4 Новоукраїнської міської ради та створення на базі Фурманівської філії Новоукраїнського ліцею №4 дошкільного підрозділу (рішення Новоукраїнської міської ради від 17.05.2022 року №746 "Про припинення Фурманівського комунального закладу дошкільної освіти "Малятко" Новоукраїнської міської ради шляхом приєднання до Новоукраїнського ліцею № 4 Новоукраїнської міської ради").

Позашкільну освіту в громаді надає центр дитячої та юнацької творчості "ЗОРІТ". Забезпечує учнів закладів загальної середньої освіти у профорієнтаційній, допрофесійній підготовці Новоукраїнський міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Протягом січня-лютого 2022 року було забезпечено стабільну роботу дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Наступного дня після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого всі заклади освіти за рекомендацією Міністерства освіти і науки України зупинили освітній процес і відправили здобувачів освіти на двотижневі канікули. Далі навчання організовано з використанням дистанційних технологій.

27 травня 2022 року завершено навчальний рік у закладах загальної середньої освіти. У 2021/2022 навчальному році до війни навчалося у школах 2169 учнів. Закінчувало у школах навчальний рік  44 учні з інших територій, з них 4 учня 9 класів та 2 учня 11 класів.

З початку війни за кордон виїхало 162 учні шкіл громади, з них 122 - продовжили навчання у наших школах.

З 236 учнів дев'ятих класів 23 отримують свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою.

З 130 випускників одинадцятих класів 10 будуть нагороджені золотою медаллю (ліцей "Лідер" - 3, ліцей №6 - 4 , ліцей №8 – 3).  З цих 10 випускників одна дівчинка переселенка, один учень з Луганської області.

У 2021/2022 навчальному році маємо:

-           13 переможців обласних олімпіад ( ліцей №6 – 4 переможця, ліцей №8 -5 переможців, ліцей №4 – 3 переможця, ліцей "Лідер" – 1 переможець).

-           1 переможця турніру географів,

-           2 переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу імені Петра Яцика,

-           1 переможця обласного етапу Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка,

-           5 переможців обласного конкурсу – захисту МАН та 3 переможця обласного конкурсу "Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини МАН".

З 10 травня 2022 року відновили роботу три групи Новоукраїнського КЗДО "Ромашка" Новоукраїнської міської ради, а з 14.06.2022 року дві групи Новоукраїнського КЗДО "Зернятко" Новоукраїнської міської ради.

З 01 квітня 2022 року у Новоукраїнській громаді розпочав роботу Психологічний хаб. Тут, відповідно до графіку, чергують психологи закладів та установ освіти. За два з половиною місяці діяльності 85 тимчасово переміщених осіб, як дорослих так і дітей, отримали групову консультативну допомогу психологів та 7 осіб – індивідуальну. Основна увага приділена стабілізації психо-емоційного стану в умовах війни, пошуку і відновленню ресурсів, налагодженню контактів діти-батьки, налагодженню соціальних зв’язків та комунікації в нових умовах проживання. За психологічним консультуванням також зверталися волонтери, дружини та матері військовослужбовців.

На початку 2022 року проведено тендерні процедури та закупівлю вугілля, пелетів для закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти. Заклади загальної середньої освіти забезпечені вугіллям на 80%, ЗДО – на 90%, ЗПО – на 50%. Альтернативним паливом (пелета): ЗЗСО – на 95%, ЗДО – на 50%. Оголошено тендерну процедуру на закупівлю пелети.

З метою підготовки до нового начального року у закладах проведено  поточні ремонти котелень та приміщень.

Щомісяця здійснюється оплата за спостереження та обслуговування автоматичної пожежної сигналізації Новоукраїнського КЗДО "Зернятко", Новоукраїнського ліцею "Лідер", Новоукраїнського КЗДО "Ромашка".

Проведено дератизацію, дезинсекцію, дезинфекцію приміщень закладів освіти.

Проведено роботи  по санітарно-гігієнічних дослідженнях атестації робочих місць в Новоукраїнських ліцеях № 6, "Лідер", філії № 1.

У закладах загальної середньої та дошкільної освіти Новоукраїнської міської ради планується проведення робіт по заміру опору ізоляції та ревізії блискавкозахисту, повірки терморегуляторів плит та духових шаф.

З метою дотримання протиепідемічних та санітарних планується  проведення процедури щодо придбання миючих та дезінфікуючих засобів.

У лютому 2022 року проведено лабораторні дослідження щодо визначення мікроклімату повітря та освітлення у закладах дошкільної освіти на суму 3,397 тис.грн.

З п’яти шкільних автобусів два автобуси передано для потреб ЗСУ. Трьома буде здійснюватися підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти.

9 червня здійснено об’їзд закладів освіти громади з метою вивчення можливості використання захисних споруд, як найпростіших укриттів. Залучено працівника Новоукраїнського РУ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

Протягом січня – червня 2022 року проводилися заходи. До Дня Єдності в закладах освіти Новоукраїнської міської ради було проведено круглі столи, виховні години, флешмоби з використанням елементів державної символіки.

У Новоукраїнській міській територіальній громаді до Міжнародного дня захисту дітей було проведено такі заходи: святковий концерт "Світ щасливого дитинства", Свято обдарованих дітей, благодійна акція "Діти-дітям", створено патріотичне панно "Єднаймося за Україну", ігрові локації "Щасливе дитинство", виставка-перегляд "Світлішає на світі, коли сміються діти", перегляд мультфільмів у дитячій бібліотеці, огляд книжкової виставки "У центрі Всесвіту – дитина", квест "Дитячих мрій країна – чудова і чарівна", флешмоб "Діти проти війни", благодійний концерт за участі учнів та педагогів Новоукраїнської дитячої музичної школи , змагання з настільного та з волейболу, конкурси малюнків на асфальті "Світ очима дітей", "Барвистий віночок літа" "Усмішка літа", "Моє майбутнє в мирній Україні", "Рушник дитинства", інтерактивна вистава "Пригоди Насті в казковій країні".

На Святі обдарованих дітей було вручено одноразову грошову винагороду учням (вихованцям, випускникам) закладів освіти Новоукраїнської міської ради за перемогу та здобуття призових місць у всеукраїнських та обласних олімпіадах з базових дисциплін, турнірах, конкурсах, спортивних змаганнях. Було відзначено 89 дітей громади на суму     20,95 тис.грн.

У заходах взяли участь діти з числа тимчасово переміщених, з обмеженими можливостями та інвалідністю, дітей учасників бойових дій, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, працівників підприємств критичної інфраструктури.

Відповідно до розпорядження міського голови Новоукраїнської міської ради від 26.05.2022 року №66 "Про організацію дозвілля та розвитку дітей влітку 2022 року" у закладах затверджено плани заходів дитячої акції "Літо-2022: разом до перемоги!".

 Команди роїв Мар"янопільської філії Новоукраїнського ліцею №8 та Новоукраїнського ліцею №4 беруть участь в обласному етапі всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл ("Джура")".

Вручено премії педагогам, які підготували переможців всеукраїнських та обласних олімпіад з базових дисциплін, турнірів, конкурсів.

Керівники гуртків та гуртківці ЦДЮТ "ЗОРІТ", вихованці та учні, працівники закладів дошкільної, загальної середньої освіти взяли участь в акції "Сади перемоги".

Працівниками комунальної установи "Новоукраїнський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Новоукраїнської міської ради проведено такі заходи:

Січень 2022 року:

•           зустріч голів міських методичних об’єднань "Особливості проведення інституційного аудиту в закладах освіти. Педагогіка партнерства";

•           семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти, позашкільної освіти та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти "Інституційний аудит – новий формат об’єктивної і неупередженої партнерської співпраці";

•           Спільно з інклюзивно-ресурсним центром проведено семінари  заступників директорів з навчально-виховної роботи з проблеми "Організація інклюзивного навчання для осіб з особливими освітніми потребами у 2022: рівні підтримки, індивідуальна програма розвитку" та для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти з проблеми "Зміни до організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти. Організація освітнього процесу відповідно до рівнів підтримки".

Лютий 2022 року:

•           10 лютого  2022 року з метою забезпечення партнерської взаємодії між КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського" та ЦПРПП відбувся семінар для директорів та консультантів ЦПРПП з проблеми "Синергія між суб'єктами розбудови освітнього простору Кіровоградської області" на якому відбулося підписання Меморандуму про співпрацю;

•           Співпрацюємо з Компаніївським ЦПРПП Компаніївської сільської ради та провели спільну онлайн-зустріч для вчителів зарубіжної літератури з авторським колективом Ольги Ніколенко з теми "У ШКОЛІ РАДОСТІ: Сучасне навчально-методичне забезпечення викладання зарубіжної літератури в 5 класі НУШ";

•           засідання творчої групи учителів початкових класів з проблеми "Форми, методи і методологія формувального оцінювання учнів початкових класів";

•           Спільно з інклюзивно-ресурсним центром проведено семінар-практикум для практичних психологів, соціальних педагогів, асистентів учителя та вихователя з проблеми "Соціалізація осіб з особливими освітніми потребами розвиток їх самостійності та життєвих компетентностей";

•           консультування учителів початкових класів та заступників директорів з навчально-виховної роботи "Сертифікація педагогічних працівників: особливості підготовки та підтримки".

Березень 2022 року:

•           педагогічний міт-ап в он-лайн форматі "Сучасні педагогічні технології в дії". Його основна мета - популяризація досвіду педагогів Новоукраїнської ТГ;

•           онлайн-консультування педагогічних працівників: "Діти і війна. Психологічна підтримка дітей під час війни", "Як говорити з дітьми про війну", ”"Реакції на стресові ситуації. Як допомогти і підтримати", "Методи саморегуляції".

 Квітень 2022 року:

19 квітня 2022 року комунальним закладом "Кіровоградським обласним інститутом післядипломної освіти імені Василя Сухомлинського" проведено семінар-практикум "Моніторинг якості освіти: освітні поняття та технологія реалізації" для новопризначених осіб, відповідальних за моніторинг якості освіти в місцевих органах управління освітою в Кіровоградській області.

Березень-травень 2022 року:

•           індивідуальне консультування вчителів щодо стабілізації емоційного стану учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

•           індивідуальне консультування практичних психологів та соціальних педагогів щодо здійснення кризового консультування внутрішньо переміщених осіб, у тому числі дітей, їх батьків та законних представників.

•           практикуми для практичних психологів та соціальних педагогів з питань надання першої психологічної допомоги та кризового консультування.

•           організація тренінгових занять для практичних психологів та соціальних педагогів, спільно з  НГО "Лікарі без кордонів" з питань "Організація психо-соціальної роботи з внутрішньо переміщеними особами. Психоедукація", "Кризове консультування", "Організація роботи з особами, які зазнали сексуального насилля".

Травень 2022 року:

•           за підтримки військових інструкторів з тактичної медицини  проведено дводенне навчання педагогічних працівників з надання першої домедичної допомоги при пораненнях, травмах та першої психологічної допомоги в стресових ситуаціях.

Із 1 вересня 2022 року вчителі 5-х класів приймають естафету впровадження реформи НУШ. Це означає, що на педагогів чекають суттєві зміни в освітньому процесі, опанування нових підходів до навчання та ще безліч інновацій. Їм доведеться працювати за новим Державним стандартом базової середньої освіти та Типовою освітньою програмою для          5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Навчання у 5 класі передбачає впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання. Нормативними документами встановлено чіткі орієнтири, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення. До того ж типовий навчальний план стає варіативним – учителі самі обиратимуть предмети та інтегровані курси з урахуванням побажань учнів. Самі ж педагоги отримують повну академічну свободу.

Учителі, які будуть викладати предмети в 5 класі підвищили кваліфікацію в комунальному закладі "КОІППО імені Василя Сухомлинського",  Національній академії педагогічних наук України, Державній науковій установі "Інститут модернізації змісту освіти та Українському інституті розвитку освіти.

Протягом І півріччя 2022 року в закладах культури Новоукраїнської міської ради проводилися різноманітні культурно-мистецькі заходи.

5 січня 2022 року Фурманівською філією ЦБ  спільно з дитячим садочком проведено свято "Різдвяні щедрівки", Воронівською філією проведено новорічну гостину "Зима чарівну казку пише".

12 січня 2022 року для учнів Новоукраїнського ліцею "Лідер" ЦБ проведено  заняття калейдоскоп рекомендацій "Microsoft Word - початок роботи".

19 січня  2022 року у Новоукраїнській громаді відзначили свято Водохрещі за участі митців МПК "Ювілейний" та філії №1 МПК "Ювілейний".

20-22 січня 2022 року до Дня Соборності України в бібліотеках громади відбулися перегляди книжкових виставок, тематичних викладок "Сила єдності" (ЦБ), "Соборна та єдина квітуча Україна"(дитяча філія), "Велич України – в її Соборності"(Воронівська філія), "Одна, Єдина, Соборна Україна!"(Захарівська філія), "Моя єдина Україна" (Кам'яномостівська філія),  "Україна Соборна – моя гордість і слава" (Звірівська філія).

20 січня 2022 року з нагоди Дня Соборності працівники Новоукраїнської центральної бібліотеки провели годину державності "В єднанні сила: на шляху до соборної України" для учнів 11 класу Новоукраїнського ліцею "Лідер".  

25 січня 2022 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в центральній бібліотеці  оформлено тематичну викладку–реквієм "Пам'яті жертв Голокосту".

26 січня 2022 року годину історичної пам'яті "Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ" до Дня героїв Крут з учнями ліцею №6 провели працівники центральної бібліотеки.

27 січня 2022 року в рамках засідання клубу "Підліток" проведено правовий калейдоскоп "Знай свої права" з учнями  8-Б класу Новоукраїнського ліцею №8.

27 січня 2022 року на честь дня народження Льюїса Керрола  в дитячій філії Новоукраїнської центральної бібліотеки оформлено книжкову виставку-інсталяцію "В країні див".

28 січня 2022 року Воронівською філією Новоукраїнської центральної бібліотеки проведено годину історичної пам’яті "Їх перший бій – останній бій" до Дня героїв Крут.

1 лютого 2022 року до 125 років від дня народження Євгена Маланюка працівники Новоукраїнської центральної бібліотеки підготували поетичний подіум "Самобутній митець української діаспори". Користувачі центральної бібліотеки  в рамках акції, організованої обласною бібліотекою імені Дмитра Чижевського до 125-річчя поета,  знімали та викладали у соціальні мережі відео, на яких вони читають поезію Євгена Маланюка.

3 лютого 2022 року учні ліцею №6 1-А, 1-Б, 3-Б класів  завітали до дитячої філії Новоукраїнської центральної бібліотеки  на Story time "Діти проти пластику".

10 лютого 2022 року працівники Новоукраїнської центральної бібліотеки провела еко годину з мультимедійною презентацією "Унікальні озера України" (до десятиліття ООН із відновлення екосистем 2021-2030рр) для учасників хору ветеранів "Журавка".

12 лютого 2022 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в  центральній бібліотеці проведено презентацію книжкової виставки - реквієм "Афганістан: пам'ять і вічний смуток".

14 лютого 2022 року у дитячій музичній школі відбувся концерт до дня закоханих.

14 лютого 2022 року Новоукраїнська центральна бібліотека разом з Новоукраїнським центром дитячої та юнацької творчості "Зоріт" провели для молодого покоління розважально - конкурсну програму під назвою "На крилах любові".

14 лютого 2022 року в дитячій філії  центральної бібліотеки до Дня святого Валентина працювала  "Творча майстерня", де читачі навчилися робити сердечки-валентинки в техніці орігамі, оформлено книжкову виставку-настрій "Свято закоханих сердець".

14 лютого 2022 року у Мар'янопільській та Фурманівській філіях МПК "Ювілейний" проведено тематичні розважальні заходи до Дня всіх закоханих – День Святого Валентина. Учасники заходу взяли участь у майстер-класах з виготовлення валентинок та готували тексти вітань "Валентинка" граючи в "Буріме". Найбільше зацікавили юних відвідувачів тематичні загадки "Символи Дня закоханих" та конкурс-вікторина "Кохання в мультфільмах". Всі , хто цього дня відчули моменти щастя, взяли за пораду поетичні рядочки "Коханням дорожити вмійте!".

15 лютого 2022 року відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-ї річниці виведення військ з Афганістану.

16 лютого 2022 року працівники Новоукраїнської центральної бібліотеки  до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні підготували ілюстративно-документальну виставку- пам’ять "Небесна Сотня – герої нашого часу".

18 лютого 2022 року працівниками Захарівської філії центральної бібліотеки для дев’ятикласників проведено урок-пам'ять "Вони тримають небо" до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, Воронівською філією центральної бібліотеки проведено годину пам’яті "Небесна Сотня Ангелів".

21 лютого 2022 року до Дня рідної мови в центральній бібліотеці оформлено книжкову виставку "Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова", для інтернет-користувачів -   мовознавча веб-вікторина "Плекайте українську мову".

21 лютого 2022 року в дитячій філії Новоукраїнської центральної бібліотеки проведено мовну гру "Буду я навчатись мови золотої".

23 лютого 2022 року в рамках клубу "Підліток" проведено лік–неп годину "Успішна жінка –щаслива мати".

9 березня 2022 року до дня народження Т.Г.Шевченка працівниками центральної бібліотеки проведено онлайн-вікторину "Шляхи Тарасової долі".

28 березня 2022 року в рамках тижня дитячого читання, що проходив під гаслом "Нація, яка читає - непереможна!", в дитячій філії Новоукраїнської центральної бібліотеки проведено огляд книжкової виставки "Нове покоління обирає книгу!".

29 березня 2022 року Захарівська філія Новоукраїнської центральної бібліотеки провела книжковий огляд "Ми – з України! Ми – козацького роду! "

29 березня 2022 року в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2022  працівники дитячої філії Новоукраїнської центральної бібліотеки підготували відео-огляд "Цікава періодика для дітей".

10 квітня 2022 року проведено благодійну мистецьку акцію "ПІДТРИМАЙ АРМІЮ - ЗАХИСТИ КРАЇНУ!" за участі  солістів Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Юлії Олійник,  Олега Кеуша та народного аматорського вокально-інструментального гурту "Сяйво" МПК "Ювілейний".

14 квітня 2022 року напередодні Дня довкілля  дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки оформила книжкову експозицію "Еко-світ в дитячій літературі". Користувачі філії взяли участь у Всеукраїнському конкурсі плакатів до Всесвітнього Дня Землі "Майбутнє планети у наших руках!", який організували Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Державна екологічна інспекція України, Національна Спілка Художників України.

15 квітня 2022 року проведено благодійну мистецьку акцію "ПІДТРИМАЙ АРМІЮ - ЗАХИСТИ КРАЇНУ!" за участі  солістів Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України Юлії Олійник,  Олега Кеуша та народного аматорського вокально-інструментального гурту "Сяйво" МПК "Ювілейний".

22 квітня 2022 року  до Всесвітнього дня Землі дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки підготувала книжкову виставку "Наш дім – планета Земля".

23 квітня 2022 року працівники дитячої  філії центральної бібліотеки провели  майстер-клас "Великодні витинанки".

25 квітня 2022 року в дитячій філії Новоукраїнської центральної бібліотеки оформлена книжкова виставка-презентація "Дзвони Чорнобиля".

6 травня 2022 року учні та викладачі дитячої музичної школи провели благодійний  концерт під назвою "Діти хочуть миру." Збір коштів для ЗСУ.

8 травня  2022 року дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки підготувала для всіх матусь та їх діток літературне відео-привітання до Дня матері.

12 травня 2022 року з нагоди вшанування 205-річчя від дня народження видатного українського історика, мислителя та громадського діяча Миколи Івановича Костомарова в дитячій філії центральної бібліотеки оформлено книжкову виставку-ювілей "Сторінки великого життя".

12 травня 2022 року центральною бібліотекою проведено заняття "Цифрова грамотність на допомогу безробітнім".

14 травня 2022 року Новоукраїнська центральна бібліотека та її дитяча філія долучились до заходів з нагоди святкування Дня матері у Новоукраїнській ТГ. Під час проведення квесту на 9 його станціях працівники бібліотек пропонували учасникам команд мамам та їх дітям різноманітні пізнавальні завдання та веселі розваги.

14 травня 2022 року центральна бібліотека підготувала ілюстративну книжкову виставку  "Сім'я- найбільший скарб",  флеш-моб "Мама очима дітей" до Дня матері та Дня сім’ї.

15 травня 2022 року до Дня пам'яті жертв політичних репресій центральною бібліотекою підготовлено інформаційний мікс  "Розп’ятими долями  болить Україна". 

19 травня 2022 року центральна бібліотека підготувала виставку-експозицію "Україну я люблю, вишиванку одягну", імпровізовану фото зону у вигляді кольорової карти України із власних поробок під назвою "Все буде Україна" та взяла участь в вуличній акції до Дня вишиванки. Книжкова виставка - інсталяція "Рушники ви мої, рушники" оформлена в дитячій філії.

19 травня 2022 року у міському палаці культури "Ювілейний" працівниками культури створено фото-зони, інсталяції, книжкові виставки, музей під відкритим небом для жителів Новоукраїнської громади та вимушених переселенців. Родзинкою стала інсталяція "Україна у війні".

21 травня 2022 року книжкова експозиція "Європа і Україна" оформлена центральною бібліотекою до Дня Європи в Україні.

25 травня 2022 року працівниками дитячою філією Новоукраїнської центральної бібліотеки провели День інформації "Здорова людина – квітуча Україна". Програма Дня інформації включала різноманітні заходи, серед яких - огляд книжкової виставки-заклику "Здоров’я дітей – багатство нації",  експрес-гра "В здоровому тілі – здоровий дух", вікторина "Здоров’я – це скарб".

26 травня 2022 року викладачі та учні дитячої музичної школи провели випускний вечір.

30-31 травня 2022 року учні класу сольного співу музичної школи взяли участь у другому турі Благодійного ІІ Міжнародного двох-турового фестивалю-конкурсу музикантів- виконавців "МУЗИЧНИЙ ДИВОЦВІТ" в межах Мистецького марафону факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету "Руки геть від України! Ми переможемо!" У номінації "Вокальний жанр"(сольне виконавство, естрадний вокал) Вареха Вікторія стала лауреатом І ступеня ,(дует, народний вокал) Ютиш Катерина та Ютиш Валерія - лауреати І ступеня, та дует (естрадний вокал) сестер Сирадегян Мілени та Діани-лауреати ІІ ступеня. У номінації "Інструментальний жанр" сольне виконавство народні інструменти Анна Татарова стала лауреатом ІІІ ступеня.

31 травня 2022 року дитячою філією Новоукраїнської центральної бібліотеки створено науково-пізнавальне відео "Книга – це мудрість століть".

01 червня 2022 року  центральною бібліотекою оформлено книжкову виставку "Світлішає на світі, коли сміються діти" працівники центральної бібліотеки та її дитячої філії взяли участь у святі до Дня захисту дітей. Гості свята активно цікавилися книжковими новинками, переглядали яскраві сторінки. Всі бажаючі мали змогу взяти участь у грі-вікторині "Казкові друзі", де на різнокольорових метеликах діти читали питання вікторини, а потім на виставці знаходили потрібну книгу. За правильну відповідь на питання вікторини учасники отримували оригінальні флаєри з привітаннями. Також діти взяли участь у майстер-класі з виготовлення витинанок "Дерево життя", де спробували виготовити власний оберіг в патріотичних кольорах.

01 червня  2022 року працівники Захарівської  філії Новоукраїнської центральної бібліотеки провели квест "Дитячих мрій країна – чудова і чарівна".

01 червня 2022 року у Новоукраїнській громаді відзначили Міжнародний день захисту дітей за участі  творчих колективів міського палацу культури "Ювілейний": народного аматорського ансамблю танцю "Степівчанка", солістів народного аматорського вокально-інструментального гурту "Сяйво", філії №1 міського палацу культури "Ювілейний": хореографічного колективу "Орхідея" та аматорів Захарівської філії  міського палацу культури "Ювілейний".

03 червня  2022 року в дитячій філії Новоукраїнської центральної бібліотеки  проведено огляд книжкової виставки-свята "В центрі Всесвіту – дитина", бібліокараван періодичних видань "Читаємо всі! ", мультфейєрверк "Улюблені герої на екрані! ", гру "Казкові друзі". 

10 червня 2022 року проведено звітний концерт дитячої музичної  школи онлайн під назвою "Єднаймося в музиці".

15 червня 2022 року працівники дитячої  філії Новоукраїнської центральної бібліотеки для  наймолодших читачів підготувала цікаву онлайн-гру "Казкові друзі".

21 червня 2022 року в рамках літніх розвагах "Читограй" дитячою філією Новоукраїнської центральної бібліотеки проведено інтерактивну гру "Знавці природи".

24 червня 2022 року проведено благодійний концерт хореографічного колективу "Нова" філії №1 МПК "Ювілейний" для збору коштів ЗСУ.

28 червня відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Конституції України у МПК "Ювілейний", філії №1 та Мар'янопільської філії МПК "Ювілейний".

Протягом березня-травня центральною бібліотекою, дитячою філією та Захарівською філією створено цикл відео "ДИВИСЬ ТА СЛУХАЙ ЩОДНЯ. УКРАЇНСЬКІЙ МАЛЕЧІ ПРО МИРНІ РЕЧІ! "

Протягом І півріччя 2022 року в фонди бібліотек Новоукраїнської ТГ надійшло 783 примірників документів на суму 112358,76 грн. в т.ч. в сільські бібліотеки 244 примірників на суму 26739,00 грн.

З бібліотеки ім. Чижевського отримано 734 примірників на суму 110211,76 грн., в т.ч. в сільські філії 224 пр. на суму 25573,00 грн.

Подаровані  49 примірників на суму 2147 грн., в т.ч. в сільські філії 20 прим. на суму 1166 грн.

На 2022 рік для бібліотек громади оформлено передплату на 121 примірників  періодичних видань на суму 37336,20 грн., в.ч. на сільські бібліотеки 69 примірників на суму 17330.12 грн.

Протягом І півріччя 2022 року проведено мотиваційні турніри серед дітей та молоді з настільного тенісу, з шашок та шахів, з волейболу, футболу та стрітболу під єдиним гаслом "Єднаймося за Україну!".

Відкритий турнір Новоукраїнської територіальної громади з футзалу серед збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів, присвячений пам’яті Віктора Кириченка.

Протягом I-го півріччя 2022 року для молоді громади проведено наступні заходи: "Кохання на виживання", "Speed Dating", конкурс бібліотечного селфі "Книга - це круто!", квест до Дня матері, створення патріотичного вуличного панно "Єднаймося за Україну!".

Було проведено 2 робочі засідання з представниками молодіжної ради при Новоукраїнському міському голові, організовано благодійний кінопоказ на підтримку ЗСУ.

На базі "МАМ-центру" спільно з ГО "В єднанні – сила!" проведено два тренінги для внутрішньо переміщених осіб з тем "Емоційне вигорання. Способи відновлення ресурсу" та "Надання першої психологічної допомоги", в якому взяло участь 40 осіб.

Протягом I-го півріччя 2022 року відбулося два засідання координаційної ради з питань сім`ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобіганню та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Теми, які розглядалися на засіданнях: "Про основні напрямки реалізації заходів щодо сім`ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми на 2022 рік", "Про стан проведення інформаційно-просвітницької роботи серед молоді щодо нелегальної зайнятості та запобіганню потраплянню в ситуації, пов’язаними  з торгівлею людьми", "Про захист дітей від домашнього насильства та здійснення превентивних заходів щодо забезпечення їхньої безпеки", "Про надання належної психологічної допомоги особам, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі".

Медичні послуги на території громади надають комунальне некомерційне підприємство "Новоукраїнська міська лікарня" та комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Новоукраїнської міської ради, п’ять фельдшерсько-акушерських пунктів. Відповідно до програм фінансування сфери охорони здоров'я  з міського бюджету на 2022 рік для комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська міська лікарня" Новоукраїнської міської ради передбачено 7940,8 тис. грн.,  використано за січень- травень 2022 року - 4048,4 тис. грн..

Протягом І півріччя 2022 року покращено матеріально технічну базу комунального некомерційного підприємства "Новоукраїнська міська лікарня" Новоукраїнської міської ради за рахунок благодійних організацій придбано:

-Дизельний генератор EW 100-3 RS 170B- на суму 467,0 тис. грн.

-Аналізатор імунофлуоресцентний на суму 58,0 тис. грн.

-Транспортний апарат ШВЛ Таеma ГО на суму 125,0 тис. грн.

-Кисневий концентратор JAY-10 на суму 29,4 тис. грн.

-Пульсоксиметр на суму 0,3 тис. грн.

-Мотокосу на суму 4,7 тис. грн.

-Три лампи люмінесцентні на суму 3,3 тис. грн.

В лютому 2022 року завершено  проект щодо забезпечення закладу водою, проведено буріння нової свердловини. З міського бюджету виділено кошти на виготовлення  проектно-кошторисної документації по проекту "Реконструкція системи кисневого постачання" у сумі 49,7 тис.грн. та виділено 610,0 тис. грн. на реалізацію цього проекту.

За ініціативи Кіровоградської обласної державної адміністрації завершено роботи по встановленню системи киснепостачання (кисневу станцію), вартість проекту - 2585тис. грн.

За рахунок спонсорських коштів проведено ремонтні роботи в захисному укритті на суму 42,6 тис.грн..

Продовжується капітальний ремонт поліклінічного відділення лікарні в рамках програми Президента "Велике будівництво".

За рахунок благодійних організацій придбано вироби медичного призначення на суму 1185,77 тис. грн., продукти харчування - 161,91 тис. грн. та інші матеріальні цінності -  107,27 тис. грн..

В рамках Програми місцевих стимулів для медичних працівників Новоукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки на виплату матеріального заохочення молодим лікарям на 2022 рік виділено 179,4 тис. грн., за січень- травень 2022 року виплачено 140,2 тис. грн..

Для покращення надання медичних послуг до лікарні було працевлаштовано лікаря-інфекціоніста, лікаря приймального відділення, лікаря-ендокринолога та лікаря-педіатра.

Для забезпечення медичних працівників житлом у 2022 році було прийнято Порядок придбання та надання службового житла для проживання лікарів "Новоукраїнської міської лікарні" Новоукраїнської міської ради та виділено кошти в сумі 400 тис.грн..

Відповідно до програм фінансування сфери охорони здоров'я  з міського бюджету на 2022 рік для комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Новоукраїнської міської ради передбачено передбачено 3689,7тис. грн., протягом січня–травня 2022 року використано1722,85 тис. грн..

В 2022 році планується закінчити реконструкцію Новоукраїнської ЛА ЗПСМ, на що передбачено кошти в сумі 500,00 тис. грн..

Спеціалістами управління соціального захисту та охорони здоров’я Новоукраїнської міської ради за І півріччя 2022 року прийнято 1056 заяв на призначення усіх видів державних допомог. Усі заяви з документами скановані та занесені до ПК «ІІС «Соціальна громада» (тобто сформовано електронну заяву) та відправлено до управління соціального захисту населення райдержадміністрації для подальшої обробки.

Оформлено довідок внутрішньо переміщених осіб – 1618 громадянам, в тому числі 1088 - через ПК "Соціальна громада".

За отриманням компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану звернулось 172 мешканця громади, які прихистили 557 біженців, в тому числі за березень 2022 року 10 осіб, які розмістили 39 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. Нараховано компенсації на загальну суму 1152,06 грн. за квітень 138 осіб (переселенців 462 ) на 138, 8 тис. грн, за травень 145 особам (переселенців 462) на 200,9 тис. грн.

За запитами управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснено 187 обстежень матеріально - побутових умов сім’ї, про що складено відповідно 187 актів та передано до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Видано 243 довідки про наявність пічного опалення.

В 2021 році розроблені та затверджені:

1 - Програма соціальної підтримки населення на території Новоукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, що потребують матеріальної допомоги, затверджена рішенням міської ради від 12 жовтня 2021 року № 4856 - метою програми є розв’язання проблем підвищення рівня та якості життя, посилення соціального захисту населення, поліпшення умов уразливих верств населення громади, сприяння з питань розв’язання проблем побутового характеру людей похилого віку, інвалідів, малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, інших категорій населення. Реалізація заходів Програми забезпечує можливість отримати соціально незахищеним категоріям громадянам міста матеріальну допомогу, що дозволяє пом’якшити соціальну напругу у зв’язку з негативним впливом інфляційних процесів, підвищенням цін та тарифів і відчути реальну допомогу з боку місцевої влади;

2 - Міська програма підтримки учасників Антитерористичної операції (Операції об'єднаних сил), бойових дій на території України та членів їх сімей – жителів Новоукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, затверджена рішенням міської ради від 12 жовтня 2021 № 486 зі змінами від 30 березня 2022 року – метою програми є підвищення рівня соціального захисту учасників АТО (ООС), бойових дій на території України та членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час здійснення АТО (ООС), бойових дій на території України підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування з регіональними громадськими організаціями, волонтерами та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО (ООС) бойових дій на території України та членів їх родин, вшанування пам’яті загиблих героїв;

Відповідно до Програми соціальної підтримки населення на території Новоукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки та міської програми підтримки учасників Антитерористичної операції (Операції об'єднаних сил), бойових дій на території України та членів їх сімей – жителів Новоукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки протягом І півріччя 2022 року за рахунок коштів місцевого бюджету надавались наступні види допомоги:

-           часткова компенсація витрат на оплату електроенергії на домоволодіння в розмірі 500 грн. інвалідам І групи по зору – 5 особам на суму 2,5 тис. грн.;

-           матеріальна допомога в розмірі 500 грн. вдовам померлих ліквідаторів, наслідками аварії на ЧАЕС - 10 особам на суму 5,0 тис. грн.;  

-           компенсація пільг на придбання твердого палива в розмірі 50-відсоткової знижки вартості 1 тони вугілля на домоволодіння особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, батькам та членам сім`ї військовослужбовців – 2 особам на суму 3,3 тис. грн.;

-           матеріальна підтримка на лікування за заявами окремих осіб, які (сім’ї яких) потрапили в скрутне матеріальне становище в силу різних життєвих обставин – 46 особам на суму 87,2 тис. грн.;

-           відшкодовуються надані пільги організації, надавачу пільг з послуг зв’язку особам, які мають на це право згідно чинного законодавства - 4 особам на суму                   1,25 тис. грн.;

-           щомісячна матеріальна допомога родинам, в яких виховуються діти з інвалідністю, що потребують постійного прийому лікарських засобів – 5 особам на суму   36,0 тис. грн.;

-           ветеранам Великої Вітчизняної війни здійснюється: передплата газет "Новоукраїнські новини" та "Ветеран України" також надається щомісячна виплата стипендії ветеранам Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 90 років,  у розмірі 300 грн. – сума за рік становить 6,0 тис. грн.;

-           надається компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги – 11 особам на 54,7 тис. грн.;

-           матеріальна допомога особам, які перебувають у СЖО – 2 особам на суму      15,0 тис. грн.;

-           допомога на поховання деяких категорій осіб – 11 особам на суму 22 тис. грн.;

-           щомісячно здійснюється відшкодування учасникам бойових дій Другої Світової війни, бойових дій на території інших країн, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів витрат на проїзд в міському пасажирському транспорті – 9 особам на суму 14,06 тис. грн.;

Також ветеранам здійснено передплату газет "Новоукраїнські новини" та "Ветеран України" – 20 особам на суму 3,9 тис. грн.

В 2022 році надано фінансову підтримку громадській організації "Організація ветеранів України Новоукраїнської територіальної громади Новоукраїнського району Кіровоградської області" на суму 6,8  тис. грн.

За рахунок бюджетних коштів проводяться:

-           акції та свята для дітей з інвалідністю, у тому числі із залученням спонсорських коштів;

-           заходи з нагоди Міжнародного дня інвалідів, у тому числі залучення спонсорських коштів;

-           заходи з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, у тому числі залучення спонсорських коштів;

-           заходи для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до Дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, новорічно-різдвяних свят, у тому числі через залучення спонсорських коштів.

Також для надання допомоги сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини забезпечується проведення громадських робіт.

За І півріччя 2022 року здійснювалися заходи, спрямовані на поліпшення соціального стану учасників АТО (ООС), бойових дій на території України та членів їх сімей. Зокрема, із міського бюджету було виділено кошти:

-           родині загиблого учасника АТО (ООС) – 5 сім’ям на суму 75 тис. грн.;

-           учасникам АТО (ООС) – 2 особам по 1 тис. грн. на суму 2 тис. грн.;

-           завезення води (6 м3) на одне домоволодіння на рік учаснику АТО (ООС) – 9 особам на суму 3,0 тис. грн.;

-           забезпечення дітей учасників АТО (ООС), які навчаються у комунальних закладах освіти, безкоштовним харчуванням – 153 осіб на суму 86,7  тис. грн.;

-           відшкодування учасникам АТО (ООС) та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО (ООС) витрат на проїзд в міському пасажирському транспорті – 9 особам на 23,8 тис. грн.;

Окрім того, в рамках програми у 2022 році надано допомогу 7 сім’ям загиблих учасників АТО (ООС) в організації та проведенні поховання.

Крім того, управлінням  соціального захисту та охорони здоров’я Новоукраїнської міської ради забезпечено роботу комісії з питань використання субвенції з державного бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та відповідно в 2022 році 1 особа з числа дітей позбавлених батьківського піклування забезпечена житлом.

Також управлінням соціального захисту та охорони здоров’я Новоукраїнської міської ради ведеться облік повнолітніх недієздатних осіб та  осіб, цивільна дієздатність яких обмежена. На обліку перебуває 14 осіб. Щороку здійснюється контроль за діяльністю опікунів шляхом планових відвідувань осіб, які перебувають під опікою.

Соціальні послуги в громаді надаються комунальною установою ″Центр соціальних послуг Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області″ та комунальним закладом "Новоукраїнський міський центр соціальних служб".

Комунальна установа ″Центр соціальних послуг Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області″ (далі - Центр) складається з 2 відділень: відділення соціальної допомоги вдома та відділення денного перебування. При відділенні денного перебування надаються на  платній  та безоплатній основі швацькі,  перукарські послуги,  послуги  з   комплексного обслуговування і ремонту будинків,  розпилювання дров тощо.

Також Центром надаються  транспортні послуги легковим автомобілем служби ″соціальне таксі″ ветеранам ВВВ, одиноким особам, особам з інвалідністю. Так протягом        І півріччя 2022 року  надано 46 транспортних послуг.

За І півріччя 2022 року особи з інвалідністю І групи, особи та діти з інвалідністю з порушеннями зору та опорно-рухового апарату, отримали транспортні послуги спеціально обладнаним транспортним засобом для перевезення вищевказаної категорії осіб. У І кварталі поточного року  цією послугою скористалось 10 жителів Новоукраїнської територіальної громади, які отримали 13 транспортних послуг, в тому числі 5 осіб, які перебувають на обліку в Центрі, отримали 7 транспортних послуг.

Наразі на обслуговуванні в центрі перебуває 626 осіб, з них 302 особи у відділенні надання соціальної допомоги вдома та 324 у відділенні денного перебування. Загальна кількість осіб, які перебувають на обліку в центрі на кінець І півріччя 2022 року у порівнянні з кількістю людей  на початок 2022 року зменшилась на 18 осіб, проте на 9% збільшилась кількість осіб, які отримують соціальні послуги з догляду вдома та  на 13% зменшилась  кількість осіб, які отримують соціальні послуги у відділенні денного перебування, що пов’язане зі збільшенням зняття з обліку осіб в зв’язку зі смертю.

Протягом І півріччя 2022 року у відділенні надання соціальної допомоги вдома в зв’язку зі смертю, відмовою від отримання соціальних послуг з обліку було знято 15 осіб. Проте проведено роботу з виявлення та прийняття на обслуговування 49 осіб. Наразі у відділенні перебуває 302 одержувача соціальних послуг, в тому числі 257 по місту та 45 по селу, з них 210 одинокі та одиноко проживаючі.

У відділенні 255 осіб отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів, 37 осіб отримують соціальні послуги з диференційованою оплатою.

Відділенням соціальної допомоги вдома за І півріччя 2022 року надано 51033 соціальних послуг. Зокрема обслуговано 29 осіб (у тому числі 3 інвалідам війни) з числа ветеранів війни та членів сімей загиблих ветеранів війни, 47 - дітей війни, 27 - ветеранів праці, інші категорії – 212 особи. Це найбільш вразливі верстви населення, які за станом здоров'я, через значний похилий вік та одиноке проживання потребують постійного соціально – побутового обслуговування соціальними робітниками вдома.

У відділенні денного перебування на обліку перебуває 324 особи, протягом 2021 року 14 (98 послуг) громадян отримували соціальні послуги факультету хорового співу, 17 осіб (6120 послуг) - оздоровчої фізкультури, арома- та фітотерапії. Одночасно у відділенні 77 осіб (793 послуги) отримали послуги  профілактичного масажу та 350 (3659 послуг) - вимірювання тиску  .

Протягом І півріччя 2022 року 330 осіб ( 664 послуги) отримали послуги перукаря, в тому числі: 327 осіб ( 650 послуг) на безоплатній та 13 осіб (14 послуг)  на платній основі; 71 особа (103 послуги) швацьких послуг, на безоплатній основі; 19 осіб - послугу з комплексного обслуговування і ремонту будинків; 105 осіб (142  послуги) - по розпилюванню, рубанню та занесенню дров і вугілля та обкошуванню дворів;   33 особи (110 послуг) отримали послуги прання білизни, в тому числі: 32 особи (109 послуг) на безоплатній основі та  1 особа (1 послугу) за плату.

На даний час велосипедами забезпечено 16 соціальних робітників, що складає 50 % загальної кількості.

Протягом 6 місяців 2022 року до  Новоукраїнського міського центру соціальних служб надійшли  повідомлення про перебування у складних життєвих обставинах щодо 150  сімей та осіб. У всіх сім’ях та особах було  здійснено  оцінку потреб дитини та її сім’ї/особи, результатом яких, у  8 сім’ях, в яких виховується 16 дітей,  складні життєві обставини підтвердились і їх взято на облік.

Всього протягом  6 місяців 2022  року на обліку в центрі перебувало 83 сім’ї, в яких виховуються 177 дітей. 10 сімей знято з обліку, з них 7 сімей – з позитивним результатом.

У І півріччі 2022 року соціальним супроводом було охоплено 30 сімей та осіб,  які  перебувають на обліку або є отримувачами даної соціальної послуги. З них: 9 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, 19 сімей, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування та 2 особи, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Крім цього, соціальними послугами охоплено 1 сім’ю, члени сімей, яких ВІЛ-позитивні, 2 сім’ї, члени сімей, яких хворі на туберкульоз, 2 сім’ї, члени яких мають інвалідність, 4 одиноких батька та 2 неповнолітні одинокі матері.

Протягом  6 місяців 2022 року здійснено 18 перевірок цільового використання державної соціальної допомоги при народженні дитини. Фактів нераціонального та нецільового використання коштів не виявлено.

З метою збереження материнства, попередженню відмов матерів від новонародженої дитини  та профілактики  раннього соціального сирітства центром забезпечено функціонування Консультативного пункту при пологовому відділенні Новоукраїнської ЦРЛ, соціальною роботою охоплено 3 жінки, які перебували у пологовому відділенні.

В І півріччі 2022 року соціальні послуги надавалися  4 молодим особам, які мали конфлікт із законом та перебували на обліку районного відділу з питань пробації.

Соціальними послугами в центрі охоплено  122 учасника АТО/ООС і їх сімей, 11 сімей, загиблих учасників АТО/ООС і війни з росією та 34 сім’ї внутрішньо переміщених осіб.

Протягом І півріччя соціальні послуги надано 21 сім’ї внутрішньо переміщених осіб, 2 з яких поставлено на облік центру, як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. З всіма сім’ями проводиться відповідна робота та надається психологічна допомога, всі внутрішньо переміщені особи забезпечені гуманітарною допомогою.

Основні заходи Стратегії розвитку, Програми соціально-економічного та культурного розвитку і Плану соціально-економічного розвитку Новоукраїнської міської територіальної громади передбачені на 2022 рік розпочато протягом І півріччя 2022 року, роботи будуть продовжуватися у  ІІ півріччі 2022 року.