Постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 року № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок»

  • 253

Фото без опису

Вказана постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 6 липня 2022 року та опублікована в Урядовому Кур’єрі від 06.07.2022 № 147.

Постанова Кабінету Міністрів України спрямована на:

– запровадження процедури надання адміністративної послуги «Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки» повністю в автоматичному режимі,

– приведення положень Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 р. № 1147, у відповідність з актами вищої юридичної сили,

Основним завданням постанови є запровадження процедури надання адміністративної послуги «Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки» повністю в автоматичному режимі, яке планується реалізувати з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру, в якому такий витяг оформлюватиметься в електронній формі з використанням QR-коду та без необхідності підпису особи, що його сформувала.

Зазначена процедура значно скоротить час отримання замовниками результатів адміністративної послуги та забезпечить відсутність людського фактору при безпосередньому формуванні та надсиланні замовнику витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Також положення Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 2021 року № 1147, потребували приведення у відповідність із нормами Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», та потребували виправлення технічних помилок.

Більш детально з інформацією можна ознайомитись на сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.