УВАГА! ВИПАДОК СИБІРКИ!

В одному з господарств Київської області із патологічного матеріалу від ДРХ (кози), що належить фермерському господарству, при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis). Наразі наявне поголів’я фермерського господарства знаходиться під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові. Упродовж останніх років епізоотична ситуація по сибірці в Україні є контрольованою завдяки активній імунізації тварин та швидким реагуванням ветеринарних спеціалістів Держпродспоживслужби. Також отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту на подвір’ї, де було забито хвору тварину.

Це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що має переважно шкірну форму, значно рідше — легеневу і кишкову форми з явищами сепсису.

Основне джерело інфекції — хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, з’ївши траву, інші корми або випивши інфікованої води.

Сибірка не передається від людини до людини.

Захворювання починається гостро: в перші години — температура тіла різко підвищується до 38–40 °С і виникає слабкість.

Ознаки сибірки:

сильний головний біль;

висока температура;

загальне нездужання;

карбункул зі швидким наростанням набряку та свербіж (за ураження шкіри);

сильні колючі болі у грудях (у разі легеневої форми);

задуха (у разі легеневої форми);

діарея з домішками крові (у разі кишкової форми);

ріжучі болі в животі (у разі кишкової форми);

блювота з домішками крові (у разі кишкової форми).

За найменшої підозри на сибірку — негайно звертайтеся до лікаря!

Профілактика інфікування:

купуйте м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють;

люди, які переробляють та реалізують м’ясо, м’ясопродукти чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм, щоб убезпечити себе та інших;

виконання ветеринарно-санітарних правил під час догляду за тваринами;

забій домашньої худоби лише з дозволу ветпрацівників;

упорядковане захоронення трупів тварин;

ветеринарний контроль хутряної та шкіряної сировини;

контроль захворюваності тварин;

знищення заражених трупів тварин;

щеплення тварин проти сибірки;

отримання особами, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною від хворих тварин, екстреної профілактики антибіотиками.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ ! НОВОУРАЇНСЬКИЙ ВІДДІЛ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ.