З 1 листопада змінилася вартість оформлення ID-картки та закордонного паспорта

  • 125

З 1 листопада 2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1180 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016 р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.

Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», гранична вартість адміністративних послуг залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Вартість адміністративної послуги у сфері міграції переглядалась лише один раз, починаючи з 2016 року – у 2019 році. Відтак, значний розрив у часі, протягом якого вартість адміністративних послуг ДМС не переглядалася, призвів до дисбалансу між існуючою ціною та тими затратами, які спрямовано на роботу Єдиного державного демографічного реєстру.

Законом встановлено, що розмір адміністративного збору за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів включає: вартість адміністративної послуги та вартість бланка документа та його персоналізації (визначає Поліграфкомбінат «Україна»).

Відтепер вартість оформлення документів складає:

паспорт громадянина України (ID-картка):

  • вперше – безкоштовно
  • до 20 робочих днів – 450 грн. (126 грн. – вартість адмінпослуги та 324 грн. – вартість бланка)
  • до 10 робочих днів – 820 грн. (496 грн. – вартість адмінпослуги та 324 грн. – вартість бланка)

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • до 20 робочих днів – 856 грн. (352 грн. – вартість адмінпослуги та 504 грн. – вартість бланка)
  • до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі наявності підстав – 1496 грн. (992 грн. – вартість адмінпослуги та 504 грн. – вартість бланка)

 Під час дії воєнного стану за нетермінове оформлення ID-картки та закордонного паспорта вартість адміністративної послуги не збільшується.

 

Управління ДМС у Кіровоградській області