Про обмеження обігу пластикових пакетів

  • 130

 Фото без опису

 

З 01 січня 2023 року набули чинності всі норми статті Закону України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" (далі - Закон), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Загалом Законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання адміністративно-господарські штрафи:

за розповсюдження пластикових пакетів, які знаходяться під забороною, згідно з Законом штраф сягає від 8 500 грн. до 17 000 грн., повторне порушення протягом 3 років карається штрафом від 17 000 грн. до 34 000 грн.;

за безоплатне розповсюдження пакетів, які дозволено розповсюджувати лише платно, покарання встановили розміром від 1 700 грн. до 3 400 грн., за повторне вчинення такого самого порушення протягом 3 років штраф визначили розміром від 3 400 грн. до 8 500 грн.