Ризики захворювання на холеру: як вберегтися

  • 76

Фото без опису

Внаслідок воєнних дій російського агресора на території України руйнувань зазнала інфраструктура (станції водопостачання та водовідведення), масові поховання в місцях проведення бойових дій. Все це у поєднанні із літнім зростанням температури навколишнього середовища підвищує ризики появи гострих інфекційних захворювань, зокрема холери.

Холера - це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibriocholerae  О1 або О139. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упродовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді - 2 тижні і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин - протягом декількох місяців.

Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування хвороба може призвести до смерті. Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Зазвичай захворювання починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Першими симптомами холери є діарея (частий, до 10 і більше разів на добу, пронос). При цьому людина втрачає багато рідини - до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові та зневоднення організму.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів у хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

Вкотре нагадуємо, що дотримання простих правил допоможе уникнути захворювання:

  • не купуйте продукти харчування, зокрема рибу, в місцях стихійної торгівлі;
  • не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
  • дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки, перш ніж брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
  • використовуйте чисту воду;
  • мийте овочі і фрукти перед вживанням;
  • ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

Звертаємо увагу, що під час кип’ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Дотримуйтесь цих простих рекомендацій – бережіть себе та своїх  близьких!

 

 

 

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області