Пити чи не пити йод?

При радіаційній небезпеці (аварія на АЕС або застосування ядерної зброї) не треба пити йод у вигляді антисептика. Що може бути помічним — так це калію йодид, який варто прийняти лише після офіційного оповіщення органів влади. Тобто пити профілактично цей препарат НЕ потрібно.

МОЗ рекомендує приймати такі дози йодиду калію:

МОЗ рекомендує приймати такі дози йодиду калію:

• діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років — 62,5 мг;
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми — 125 мг.

Людям старше 40 років калію йодид не призначають.

У рідкісних випадках можуть порадити повторне приймання. Але це потрібно робити, тільки якщо вийдуть такі поради для вашого регіону. Якщо у вас є проблеми зі щитоподібною залозою, слід обговорити дозування зі своїм (-єю) ендокринологом(-инею).

мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років — 62,5 мг;

Людям старше 40 років калію йодид не призначають.