У Кіровоградській ОВА відбулась нарада-семінар щодо впровадження в Кіровоградській області проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату"

  • 66

Фото без опису

«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» спрямований на забезпечення права дитини на гармонійне зростання у сімейному середовищі.

Метою проєкту є покращення якості надання послуги патронату та її доступності для вразливих сімей з дітьми, надаючи альтернативу інтернатним закладам. Патронатні вихователі надаватимуть прихисток дітям, які тимчасово не можуть перебувати зі своєю родиною з різних причин. У проєкті візьмуть участь 184 громади з 21 області України. Зокрема, 10 громад Кіровоградщини у тому числі і наша Новоукраїнська міська територіальна громада.

До липня 2024 року року патронатні сім’ї отримуватимуть необхідну матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти проєкту проводитимуть навчання для підвищення професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату і розвитку сімейних форм виховання.

 

Довідково: У Кіровоградській області працю 23 патронатні сім’ї, у яких виховується 67 дітей. Кіровоградщина входить до п’ятірки лідерів за кількістю патронатних вихователів.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізовується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Для Новоукраїнської громади, проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» дасть можливість створити для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та залишилися без батьківського піклування, тимчасовий прихисток до подолання кризи біологічною сім’єю дитини.