Чи відшкодовуються учасникам бойових дій витрати на проходження медичного огляду при направленні на профнавчання?

  • 24

Фото без опису

Так, відшкодовуються.

Нагадаємо, що Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984.

Відповідно до пункту 12 вказаного Порядку обласний центр зайнятості (його філія) направляє здобувача освіти перед проходженням професійного навчання до закладів охорони здоров’я для попереднього медичного та психіатричного огляду, якщо правила прийому до закладу освіти вимагають надання відповідної довідки.

У разі вибору здобувачем освіти професійного навчання за професією, здобуття якої відповідно до законодавства потребує обов’язкового медичного, психіатричного та наркологічного огляду, відшкодовуються витрати для проходження такого огляду. Для цього центр зайнятості укладає договори з відповідними закладами охорони здоров’я.

Примітка. Ознайомитися з інформацією щодо проекту можна на вебсторінці Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu