З 5 серпня розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки

З метою збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, з 5 серпня по 20 вересня на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України триватиме заборона на вилов цих річкових мешканців.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця.

За вилов раків у цей період передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака.

Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (Дніпропетровська і Кіровоградська області) закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених обмежень.

Інші оголошення

Всі оголошення