У Новоукраїнці стартує проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах

  • 273

Фото без опису

В Новоукраїнській міській територіальній громаді Кіровоградської області 8 жовтня відбулася ознайомча зустріч з Олегом Черненком, експертом проєкту «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

У зустрічі взяли участь заступник голови Людмила Білокоз, начальник фінансового управління Антоніна Колпак, керуючий справами виконавчого комітету Лариса Богданова, начальник відділу організаційної роботи та інформації Юрій Козловський та головний спеціаліст юридичного відділу Інна Кравченко.

Олег Черненко презентував новий проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах», розповів про його мету, етапи реалізації, користь для жителів громади та переваги, які дасть його втілення.

Зокрема, за його словами, цей проєкт дозволить покращити рівень доброчесності та відкритості в роботі громади.

У  свою чергу, заступник міського голови зауважила, що підвищення прозорості інформації про бюджетний процес збільшує рівень довіри та розуміння до рішень, котрі прймаються в громаді

 

Проєкт передбачає надання громадам-учасницям технічної допомоги в розвитку місцевої екосистеми доброчесності та протидії корупції. У межах проєкту територіальні громади пройдуть оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу, отримають від експертів практичні рекомендації щодо підвищення прозорості місцевих бюджетів та матимуть системну менторську підтримку в процесі розробки й впровадження планів підвищення прозорості місцевих бюджетів. Також буде відібрано 10 територіальних громад з-поміж партнерок Програми USAID DOBRE, де експерти проєкту проведуть діагностування наявних інструментів протидії корупції, а потім організують навчання з питань забезпечення прозорості місцевого бюджету для представників органів місцевого самоврядування, а для громадських активістів – з проведення громадської антикорупційної експертизи й антикорупційного моніторингу.

Проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах» організовано Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.